Listwy i profile

Znaleziono produktów: 84

Listwy i profile LED są stosowane z kilku powodów. Jednym z nich jest odprowadzanie ciepła. Listwy często wykonane są z aluminium, dzięki czemu działają jak radiator, który chłodzi powierzchnię taśmy LED. Drugim powodem może być wykończenie instalacji i nadanie jej dodatkowej estetyki. Profile i listwy LED mogą także pełnić funkcję dodatkowej ochrony i usztywnienia taśmy LED.

Strona

Listwy i profile do taśm LED

Listwy i profile LED dzielą się na kilka grup, a najpopularniejszą są listwy podszafkowe. Takie listwy umieszcza się w szafach lub nad blatami. Dzięki temu możesz wybrać swoje ulubione ubrania oraz przygotowywać jedzenie bez zapalania górnego światła. Kolejnym popularnym rodzajem są listwy LED sufitowe. Te są niezwykle popularne na przykład przy podwieszanych sufitach.

Przy wyborze listwy i profilu LED należy zwrócić przede wszystkim uwagę na grubość taśmy LED, którą w niej umieścimy. Większość listw zmieści taśmy o szerokości do 14 mm, jednak nie jest to reguła i może się zdarzyć, że zakupiona wcześniej taśma LED nie będzie pasowała do listwy.