Maty grzewcze

Znaleziono produktów: 13

Maty grzewcze Greenie – w tym maty grzewcze sufitowe, maty grzewcze pod panele i maty grzewcze podłogowe - wykorzystują najnowsze osiągnięcia nauki w zakresie nanotechnologii i ogrzewania promieniami podczerwieni, a ponadto są przyjazne środowisku. Nie wydzielają żadnego szkodliwego promieniowania elektromagnetycznego, są więc w 100% bezpieczne dla zdrowia. Maty grzewcze Greenie sprawdzają się bardzo dobrze jako ogrzewanie podłogowe zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych jak i biurowych.

Ogrzewanie podczerwienią - zalety

Jakie są zalety ogrzewania podczerwienią? W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów grzewczych nie stosuje się tu konwekcji do ogrzewania pomieszczeń. Konwekcja polega na tym, że ciepłe powietrze ma niższą gęstość, więc unosi się do góry i w efekcie spycha chłodniejsze powietrze na dół. Z tego powodu powietrze nad sufitem jest cieplejsze niż to przy podłodze.

Powietrze – będąc nośnikiem ciepła - unosi się do góry, potem chłodzi się wzdłuż przeciwległej ściany i opada na dół, wracając do kaloryfera, by tam rozpocząć cyrkulację od nowa. W ogrzewaniu podczerwienią unikamy tego zjawiska, ponieważ promienie podczerwone odczuwane są przez ludzi jako przyjemne ciepło.Dodatkowo promienie odbijają się od różnych obiektów, dzięki czemu pomieszczenie bardzo szybko i równomiernie się ogrzewa.

Ogrzewamy zatem nie powietrze, lecz bezpośrednio podłogę, ściany oraz sufit, nie ponosząc przy tym żadnych strat energii. Dzięki temu ogrzewanie podłogowe dostarczane przez maty grzewcze na podczerwień sprawdza się jako jedyne źródło ciepła w użytkowanych przez nas pomieszczeniach.

Maty grzewcze a tradycyjne ogrzewanie

Maty grzewcze są niezwykle wydajne, a koszty instalacji systemu bardzo niskie w porównaniu z innymi systemami grzewczymi dostępnymi na rynku. Ogrzewanie podłogowe matami Greenie jest tanie – koszty mogą być nawet o 90% niższe od konwencjonalnego ogrzewania!

Zaletą jest tu również szybki i łatwy montaż - można w ciągu jednego dnia położyć izolację, matę i odpowiednio podłączyć ją do instalacji elektrycznej oraz kontrolerów. W przypadku innych systemów ogrzewania, instalacja może potrwać nawet kilka tygodni. Maty grzewcze Greenie cechują się dużo szybszym czasem nagrzewania pomieszczeń w porównaniu z innymi rodzajami ogrzewania podłogowego i ogrzewania konwencjonalnego – różnica temperatury staje się odczuwalna już po kilku minutach.

Ponadto, dzięki podłączeniu mat do termostatów, w zależności od potrzeb można ustawić inną temperaturę dla różnych pomieszczeń w budynku. Żywotność mat grzewczych wynosi ponad dziesięć lat, czyli dłużej niż przy innych systemach ogrzewania.