Lampy LED do hodowli i uprawy

Znaleziono produktów: 25
Do hodowli i uprawy

Hodowla zwierząt oraz uprawa roślin podobnie jak inne dziedziny rolnictwa przeszła gruntowne zmiany. Dziś, by działalności te były efektowne i przynosiły większe zyski, powstały sposoby do poprawy jakości i przyspieszenia tych procesów. Podstawowym czynnikiem prawidłowego wzrostu roślin jest odpowiednie światło. Jego deficyt najczęściej odczuwamy w okresie jesieni i zimy, wtedy lampy do uprawy stają się niezastąpione. Podobnie lampy do hodowli pomagają stworzyć korzystny mikroklimat w budynkach hodowlanych oraz utrzymać proces produkcyjny na zadowalającym poziomie. Lampy do hodowli i uprawy przeznaczone są zarówno dla profesjonalistów, którzy prowadzą duże gospodarstwa rolne, jak i osób, które po prostu chciałyby podnieść jakość swoich plonów dzięki zastosowaniu oświetlenia dla rolnictwa.

Oświetlenie w rolnictwie i hodowli zwierząt - rodzaje lamp do uprawy roślin i hodowli

Rolnictwo i hodowla to dziedziny, w których wykorzystanie profesjonalnego oświetlenia jest bardzo wskazane. Lampy do uprawy pomidorów i lampy do uprawy roślin to dobrodziejstwo dla rolników mających szklarnie czy growroomy. Lampy do hodowli drobiu, do hodowli bydła i lampy do hodowli trzody chlewnej to prosty sposób dla hodowców do poprawienia parametrów w chlewniach, kurnikach, oborach. Są to lampy liniowe, reflektory czy systemy oświetleniowe.

Lampy do uprawy roślin - oświetlenie do szklarni, groowroomów, hal

Oświetlenie stosowane w halach przemysłowych i pozostałych miejscach uprawy roślin odgrywa rolę w różnych okresach rozwoju owoców i warzyw. Najlepiej w uprawie sprawdzają się lampy LED, które posiadają mnóstwo zalet i są cenione przez grooverów. Niska temperatura pracy sprzyja zastosowaniom indoor, nie ma bowiem problemu z usuwaniem ciepła. Początkujący hodowcy nie muszą od razu inwestować w optymalną wentylację, co zdecydowanie wpływa na zmniejszenie kosztów. Energooszczędność lamp LED do uprawy roślin to kolejna ich zaleta. Prawidłowe pobieranie wody i pokarmu oraz ich wpływ na kwitnięcie i prawidłowy wzrost roślin zależny jest od oświetlenia i wymaga innego jego rodzaju w zależności od konkretnych sadzonek. Ważne jest więc, by lampy dobierane były do konkretnego zastosowania.