Przemysłowe oświetlenie solarne LED

Znaleziono produktów: 16
Solarne

Światłolux.pl specjalizuje się w zastosowaniach odnawialnych źródeł energii, oferuje również produkty wykorzystujące do swego działania energię słoneczną. Takimi właśnie produktami jest przemysłowe oświetlenie solarne. Solarne oświetlenie LED do przemysłu to źródło światła, które do swojego działania nie potrzebuje prądu, ponieważ energię pobiera ze słońca i przetwarza ją na samodzielne światło emitowane przez diody LED. Innowacyjne wykorzystanie niewielkich paneli solarnych w urządzeniach codziennego użytku staje się coraz bardziej popularnym sposobem na zaoszczędzenie energii elektrycznej w ramach oświetlenia przemysłowego.

Jak działa oświetlenie solarne LED?

Lampy solarne to nowoczesne rozwiązanie, które oświetli Twój ogród, posesję lub inny otwarty obszar. Zastanawiasz się jak działają lampy solarne? A czy wiesz, czym jest przemiana fotowoltaiczna? Jest to proces zbierania energii słonecznej w czasie dnia a następnie magazynowanie jej w postaci energii elektrycznej w akumulatorze. Cały proces jest możliwy dzięki znajdującym się w lampie solarnej półprzewodnikiem z krzemu, germanu lub selenu. Dzięki temu, czas świecenia lampy solarnej to zazwyczaj od 8 do 12 godzin. Energię oszczędza także czujnik ruchu, który włącza lampę jedynie wtedy, gdy coś się poruszy w pobliżu.

Zastosowanie lampy solarnej

Wbudowany czujnik ruchu i zmierzchu sprawia, że lampy solarne znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie światło nie jest cały czas potrzebne, np. w ogrodzie, na podwórku, podjeździe czy nad drzwiami wejściowymi. Lamp nie trzeba włączać i wyłączać, wszystko dzieje się automatycznie. To wszystko sprawia, że propozycje zestawów solarnych LED są idealną propozycją dla przemysłu.

Przemysłowe oświetlenie solarne LED na Swiatlolux.pl

W naszej ofercie znalazły się lampy LED do przemysłu, wykorzystujące właśnie technologię solarną - ogniw słonecznych, używanych do zasilenia diod LED. Są to produkty bezprzewodowe, dlatego można je ustawić nawet w dużej odległości np. od domu, najlepiej w takim miejscu, gdzie jest największe nasłonecznienie. Lampy będą działać nie tylko w dni słoneczne, ale też w dni pochmurne, ponieważ panel słoneczny kumuluje energię solarną.