Żarówki G9 LED

Znaleziono produktów: 4

Źródła światła posiadające trzonki G9 wymuszają zastosowane żarówek typu G9. Liczba 9 oznacza szerokość rozstawu nóżek, z których wykonane są styki danej żarówki. Wynosi ona 9 mm i w odróżnieniu od typowych żarówek wkręcanych, nóżki umożliwiają szybki montaż „na zatrzask”. Ten rodzaj gwintu występuje we wszystkich typach żarówek: wolframowych, halogenowych i w zdobywających coraz większą popularność żarówkach energooszczędnych LED. Napięcie ich pracy jest niskie niż tradycyjnych i wynosi ono 230V.

Żarówka G9

Niski pobór energii elektrycznej to wielka zaleta i jednocześnie wymóg prawny. Unia Europejska od lat dąży do wyeliminowania energochłonnych źródeł światła starając się zbić moc sprzedawanych żarówek nawet poniżej 12W, wszystko w trosce o środowisko naturalne. Tradycyjne żarówki wolframowe z gwintem G9 oraz halogenowe przegrywają z wymogami naszych czasów. Dlatego zostaną wyparte przez ledowe żarówki G9 i te z pozostałymi gwintami.

W naszym sklepie oferujemy między innymi żarówki G9 led o mocy znacznie poniżej 40W, bo wynoszącej zaledwie 2,5 wata, co patrząc na rynek oświetlenia jest doskonałym wynikiem. Generuje ona światło w temperaturze barwowej ciepłej białej i o jasności 185 lumenów. Pozostałe atuty do żywotność 50 000 godzin, mleczne bańka i brak efektu migania, który nadmiernie drażni oczy domowników.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą żarówek LED G9 i z pozostałymi źródłami światła na trzonki różnego typu.