Żarówki LED

Znaleziono produktów: 131
Żarówki LED

Żarówki LED zyskały dużą popularność nie tylko dzięki mniejszemu zużyciu energii, ale też z powodu ich intensywnego, ale miłego dla oka światła. Tego rodzaju oświetlenie emituje mniej dwutlenku węgla i szkodliwego promieniowania UV niż żarówki halogenowe, co sprawia, że jest chętnie wykorzystywane przez osoby dbające o środowisko naturalne. Kolejną zaletą żarówek LED jest oczywiście oszczędność (rocznie wykracza nawet powyżej 100zł) oraz koszt zakupu, który zwraca się po kilku miesiącach.

Wyższość żarówek LED nad tradycyjnymi

Żarówki LED z powodzeniem mogą zastępować tradycyjne żarówki o 7 do 10 razy większej mocy. Przy wyborze oświetlenia warto zwrócić uwagę na barwę świecenia - do wyboru jest ciepła, naturalna lub zimna.

  • Barwa ciepła idealnie spełni swoją rolę w pomieszaniach takich jak sypialnia czy pokój dzienny.
  • Barwa naturalna przeznaczona jest do kuchni, biur oraz gabinetów.
  • Barwa zimna często wykorzystywana jest w kuchni i łazience.

Część modeli posiada matowo-mleczną przesłonę, która łagodzi i bardzo dobrze rozprasza emitowane światło.

Żarówki LED – różne rodzaje gwintów

Szukając odpowiedniej żarówki trzeba zwrócić uwagę na jej gwint. Najpopularniejsze żarówki posiadają gwint E27 lub E14. Informacja o gwincie wraz z wizualizacją pojawiają się na zdjęciu konkretnej żarówki.

Na gwintach E27 oferujemy żarówki z serii Corn, Sferio oraz Bulb.
W naszej ofercie znajdują się też żarówki o gwintach E14, czyli Candle i Small Corn.

Sklep żarówki - świetlówki LED, żarówki ledowe

Oświetlenie typu Corn przypomina swoim wyglądem kolby kukurydzy. Najczęściej używane są w nich diody typu SMD. Budowa tego rodzaju żarówki zapewnia bardzo szeroki kąt padania światła.

Żarówki LED Sferio lub Bulb swoim kształtem przypominają tradycyjne żarówki. W większości są oparte o bardzo wydajne diody Power LED.

Seria Candle o wąskim gwincie E14, o podłużnym, świecowym kształcie doskonale prezentuje się w dużych, klasycznych żyrandolach.

Inne typy lamp i żarówek, które znajdziesz w naszym sklepie, to: E40, GU10, MR16/MR11, G4, G9, G24 (PLC), AR111 i RX7.

Świetlówki LED - czy są lepsze niż żarówki LED?

Tego typu oświetlenie to bezstratna opcja na oświetlenie domu, biura i każdego innego miejsca. Poza tym jest równie energooszczędna, co żarówka ledowa, a wykorzystanie najwyższej klasy komponentów gwarantuje niskie użycie energii elektrycznej. Świetlówki ledowe bardzo lubią się też ze środowiskiem - nie generują promieniowania UV, a ich emisja dwutlenku węgla jest bardzo mała i zdecydowanie niższa niż w przypadku żarówek klasycznych.

Co znajdziesz w tej kategorii?

W tej kategorii przedstawiamy najwyższej jakości żarówki domowe i biurowe - o ich jakości można się przekonać sprawdzając ich parametry takie jak moc, wydajność czy żywotność. Jedna żarówka może świecić nawet 50 000 godzin, co sprawia, że nie trzeba jej wymieniać przez kilka lat.