Lampy LED do hodowli drobiu

Znaleziono produktów: 18
Lampy do hodowli drobiu

Hodowla drobiu to niełatwe zadanie, dlatego wszelkie udogodnienia w tym zakresie są przyjmowane przez hodowców z dużym zainteresowaniem. Oświetlenie dla drobiu pozwala zwiększyć masę, przyspieszyć dojrzewanie, zwiększyć cykl reprodukcyjny, poprawić jakość i wydajność produkcji jaj. Lampy LED do drobiu, zarówno lampy dla niosek, jak i lampy dla brojlerów mogą znacząco obniżyć koszty oświetlenia. Oświetlenie dobrane do warunków (kurnik z oknem lub bez okien) oraz posiadanego drobiu pozwoli pozytywnie wpływać na stan i zachowania kur. Dzięki odpowiedniej ilości światła o odpowiednich falach eliminuje się anomalie w zachowaniu drobiu. Wśród lamp do hodowli drobiu należy wybrać oświetlenie dla kur, które w danym momencie najlepiej odpowiada na nasze potrzeby, uwzględniając miejsce, wiek, czas, ilość posiadanego drobiu.

Lampy dla drobiu - oświetlenie dla ferm

Dobrze dobrane oświetlenie na fermach sprawia, że poprawia się liczba i waga jaj u kur niosek oraz przyrost wagi u kurcząt rzeźnych. Brak migotania, jakie zapewniają lampy LED dla kur, poprawia ich komfort i ogranicza stres. Równomiernie rozprowadzone światło zapobiega tłoczeniu się kur i wzajemnemu zadeptywaniu. Światło fioletowo-niebieskie oraz pewien poziom natężenia oświetlenia (50 lx) mogą powodować agresję oraz wydziobywanie piór. Dobre oświetlenie dla kur cechuje się możliwości zmiany i dopasowania ustawień świecenia lamp, możliwością ściemniania oraz ciepłą barwą światła.

Lampy do hodowli niosek i brojlerów - dobierz oświetlenie do hodowli drobiu

Oświetlenie jest również zależne od etapu życia kur, inne będzie dla wylęgu, inne dla wychowu. Lampy dla kur niosek oraz oświetlenie dla brojlerów pozwala dokładnie dopasować światło do potrzeb ptactwa. Lampy ściemnialne pozwalają ściemniać i rozjaśniać światło, stymulując pory dnia. Lampy LED GrowBooster sprawdzą się w hodowli drobiu dzięki parametrom dostosowanym do potrzeb kur. Pozwalają również obniżyć rachunki za energię elektryczną i oszczędzić.