Lampy LED do hodowli bydła

Znaleziono produktów: 1
Lampy do hodowli bydła

Swoboda przemieszczania się bydła w oborze, swoboda wyboru miejsca odpoczynku to podstawowe kryteria przy ocenie dobrostanu zwierząt. Bardzo ważnym czynnikiem jest także komfort termiczny, na który wpływa oświetlenie w oborze. Jest to czynnik nie do przecenienia, dlatego odpowiedzialni hodowcy wybierają odpowiednie oświetlenie, które poprzez zapewnienie inwentarzowi żywemu prawidłowych warunków wpływają na bezpośrednią korzyść hodowców. Ze względu na inną adaptację wzroku do ciemności u np. krów, bardzo trafionym rozwiązaniem są lampy ściemnialne do hodowli. Także fakt, że krowy słabo widzą światło czerwone, może zostać wykorzystany przez hodowców. Oświetlenie w tej barwie nie będzie przeszkadzało zwierzętom, a pozwoli hodowcom wykonywać swoje obowiązki i doglądać bydła nawet nocą.

Lampy do hodowli bydła - najlepiej dobrane oświetlenie dla krów

Oświetlenie do hodowli bydła powinno być dobrane przede wszystkim do zwierząt, które hodujemy. Właściwości wzroku ludzkiego i wzroku krów diametralnie się różnią i powinno to być uwzględnione. Lampy LED dla krów są lepiej dopasowane do wzroku krów niż oświetlenie lampami sodowymi czy świetlówkami. Oświetleni LED do hodowli jest bardziej równomierne i jednorodne. Krowy posiadają jedynie ok. 30% ostrości widzenia w porównaniu z okiem ludzkim. Dezorientująca dla krów jest również nagła zmiana natężenia światła oraz niespodziewane ruchy. Lampy do hodowli bydła muszą uwzględniać te wszystkie czynniki, by zapewniać komfort zwierzętom.

Lampy dla krów - lampa Greenie Cow

Migocące światło jest stresujące dla krów podobnie jak intensywność postrzegania kontrastów. Powoduje to, że lampy LED dla bydła sprawdzają się dużo lepiej niż tradycyjne oświetlenie obór. Dobrze dobrane lampy do hodowli np. lampa Greenie Cow sprawiają, że zwierzęta będą miały zapewniony komfort psychiczny, będą zdrowsze i bardziej płodne. Dzięki prawidłowemu oświetleniu dla krów dają one więcej mleka (5% - 8%), zwiększa się również przyrost masy.