Lampy LED do uprawy pomidorów

Znaleziono produktów: 2
Lampy do uprawy pomidorów

Lampy LED do doświetlania pomidorów, podobnie jak większość opraw do uprawy może znacząco poprawić ilość i jakość zbiorów m.in. w szklarniach przemysłowych. Nowoczesne lampy LED do pomidorów pozwalają nie tylko podnieść ilość zbiorów (o ponad 30%), ale dzięki nowoczesnej technologii możemy również zaoszczędzić na energii elektrycznej. Oświetlenie do uprawy roślin jest stosowane przede wszystkim w okresie, gdy naturalnego światła jest za mało, czyli w zimie i jesieni. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by oświetlenie wykorzystywać całorocznie. Lampy do uprawy roślin, w tym pomidorów mogą pomóc lepiej doświetlić owoce, są wtedy smaczniejsze, większe i dojrzewają szybciej. Lampy do uprawy pomidorów mogą zdziałać w tym zakresie więcej niż światło słoneczne.

Lampy do pomidorów - doświetlanie roślin

Pomidory jako rośliny ciepłolubne potrzebują szczególnej troski i bardzo dobrze dobranego oświetlenia. Przy niedoborze światła pomidory dają słabsze plony, są mniejsze, kwiatostan wytwarza się później, a łodyga się wyciąga. Doświetlenie tych roślin jest ważne szczególnie przy zbyt małym oświetleniu słonecznym. Jednak dzięki lampom do uprawy roślin możliwe jest zapewnienie optymalnych warunków roślinom przez cały rok. Przekłada się to na zwiększenie plonów, przyspieszenie rozsady, przyspieszenie zbiorów. Wykorzystanie nowoczesnych lamp LED do uprawy pomidorów daje nawet do ok. 40% większe plony.

Oświetlenie LED do uprawy roślin - lampy TomatoBooster Professional do pomidorów

Światło naturalne w okresie jesienno-zimowym zaspokaja maksymalnie połowę zapotrzebowania rozsady pomidora na światło. Dodatkowym ograniczeniem mogą być materiały, z których wykonano szklarnie oraz wszelkie czynniki utrudniające dostęp naturalnego światła do roślin. Doświetlenie roślin jest działaniem zalecanym i korzystnym dla hodowców. Uprawy w szklarniach i pod osłonami oraz ich skuteczność świetlna zależna jest od wydajności przemiany energii elektrycznej w światło oraz intensywności promieniowania w zakresie dostosowanym do wymagań konkretnej rośliny. Lampy LED TomatoBooster Professional to nowoczesny system oświetleniowy, który wspiera rozwój roślin i zwiększa uzyskiwane plony. Jest przy tym nowoczesny i energooszczędny.