Lampy LED i oświetlenie Casablanca

Znaleziono produktów: 50
Casablanca

Casablanca jest niemiecką marką oświetleniowa założoną w 1980 roku przez projektanta Dietera K. Weisa. Specjalizuje się w wyrobach z dmuchanego szkła oraz ręcznie cyzelowanych materiałów, takich jak szczotkowane aluminium. Oświetlenie Casablanca cechuje minimalizm, prostota, funkcjonalność i perfekcjonizm. Te wytwarzane z pieczołowitością i namaszczeniem obiekty, szczycą się swoją jakością “made in Germany”. Stylowe i nastrojowe oświetlenie Casablanca to ponadczasowe modele lamp różnego przeznaczenia. Tryumf osiąga tu spójność osiągnięta dzięki doskonałemu połączeniu materiałów oraz proste linie, które stają się znakiem rozpoznawczym lamp Casablanca. Niedoścignione wzornictwo, którym poszczyciić moga się lampy wychodzące spod rąk projektantów marki przez dekady zdobyło wielbicieli w różnych zakatkach Europy.

Casablanca - Nowoczesna forma oświetlenia

Założyciel oraz naczelny projektant marki Casablanca, Dieter K. Weis znany jest ze swojego zamiłowania do prostych form i mocnych linii. Nie rozdrabnia się również na mnogość używanych materiałów, zazwyczaj projektuje w szkle, metalach i ceramice. Nienachalne formy, w postaci lamp sufitowych, stołowych, podłogowych, plafonów czy  kinkietów, subtelnie acz pewnie akompaniują wnętrzu.


Oświetlenie marki Casablanca wspaniale uzupełni wnętrza nowoczesne, klasyczne, zarówno te pełne przepychu jak i minimalistyczne. Prosta forma odnajdzie się wszędzie. Co więc wyróżnia lampy Casablanca? Z pewnością ich staranne wykonanie, bezkompromisowy dobór tylko najwyższej jakości materiałów i ponadczasowość. Matowe, mleczno- białe szklane klosze koją zmysły swoim blaskiem dodając pomieszczeniom ciepła oraz magicznego charakteru. Formy wykonane z aluminium cechuje chłód futuryzmu. Lampy ceramiczne zaś minimalistyczna acz nadająca wrażenia przytulności forma.


Niemiecki design w twoim domu dzięki Światłolux.pl


Zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele z Państwa ceni sobie luksusowy, niemiecki design i staranność wykonania, dlatego też uzupełniliśmy nasz sklep o produkty marki Casablanca. 

Casablanca z pewnością znajdzie amatorów wśród osób ceniących elegancję, klasę i minimalizm. Te dizajnerskie propozycje są dla pomieszczenia tym, czym jest kieliszek białego, wytrawnego wina po długim i męczącym dniu. Ukojeniem.