Izolacja

Znaleziono produktów: 2
Izolacja

Izolacja termiczna jest przyjazna środowisku – nie zawiera toksyn ani substancji rakotwórczych. W naszej ofercie posiadamy m.in. izolację Alufox, rekomendowaną do montażu z matą grzewczą Greenie. Jest ona niezbędna wszędzie tam, gdzie zależy nam na komforcie termicznym. Znajduje swoje zastosowanie w wielu dziedzinach gospodarki takich jak budownictwo mieszkaniowe i przemysłowe, rolnictwo czy transport: może posłużyć np. jako izolacja piwnic lub izolacja fundamentów.

Izolacja do mat grzewczych

Izolacja Alufox została tak skonstruowana, aby straty ciepła były jak najmniejsze. Zbudowana jest z dwóch aluminiowych ekranów, które są od siebie oddzielone odpowiednio grubą warstwą pianki polietylowej. Dzięki temu powietrze zostaje zamknięte w małych przestrzeniach, co minimalizuje zjawisko konwekcji, czyli przenoszenia. Przewodzenie ciepła jest z kolei minimalizowane za sprawą powietrza znajdującego się w polietylenie.

Dzięki zastosowaniu wyjątkowej pięciowarstwowej struktury złożonej z dwóch warstw aluminium, dwóch warstw folii oraz 5mm warstwy pianki polietylenowej, izolacja ta może z powodzeniem zastąpić wełnę mineralną o grubości 7cm, lub styropian o grubości 10cm. Jej odporność na działanie skrajnych temperatur wynosi od -50°C do +140°C.

Izolacja - ogrzewanie domu

Dużą jej zaletą jest bardzo łatwy montaż. Do instalacji potrzebujemy tylko pistoletu zszywającego lub kleju silikonowego, nożyczek i taśmy aluminiowej samoprzylepnej. Izolacja nie osypuje się, nie kruszy i nie kurczy. Jest też łatwa w naprawie.

Izolacja Alufox nie absorbuje wilgoci z podłoża i jest odporna na rozwój grzybów, pleśni i bakterii.