Lampy LED i oświetlenie Fontana Arte

Znaleziono produktów: 377
Fontana Arte

Nowoczesna oferta oświetleniowa włoskiego producenta Fontana Arte nie jest po prostu dodatkiem do wnętrz. Swoim eleganckimi kształtami oraz włoskim stylem i ponadczasowym wyglądem, lampy Fontana Arte staną się centralnym obiektem domu lub przestrzeni komercyjnej. W asortymencie marki znaleźć można ekskluzywne lampy sufitowe, stołowe i podłogowe, które prezentują innowacyjne zastosowanie szkła, tworząc świetlne rzeźby, które wyglądają równie imponująco nawet po wyłączeniu prądu. Uniwersalny charakter produktów Fontana sprawia, że idealnie sprawdzą się zarówno w domu oraz biurze, dodając przestrzeni uroku i elegancji. Designerskie lampy na zewnątrz marki Fontana Arte znajdują się wśród światowych liderów na rynku oświetlenia LED. Nastawienie twórców na ciągły rozwój sprawiło, że marka stała się wzorem do naśladowania dla innych producentów branży oświetlenia.

Marka z historią

Historia włoskiej marki sięga aż końca XIX, gdy wizjonerski Luigi Fontana założył firmę w Mediolanie. Początkowo jego działalność zajmowała się wyłącznie produkcją elementów konstrukcyjnych, ale szybko przeniosła się na branżę meblarską oraz przedmioty ze szkła wykonywane na zamówienie. 

Designerskie, stylowe i ponadczasowe

Gdy do zespołu dołączył ceniony architekt Gio Ponti, marka skupiła się na tworzeniu rzeczy nie tylko pięknych, ale i ponadczasowych. Najlepszym przykładem jest produkowana po dziś dzień lampa stołowa Biblia z 1931 roku, wykonana z pochylonego stożka i świetlnej kuli. Lampa szybko zyskała status kultowej i prawie sto lat później, wciąż sprzedaje się w zaskakująco dużych nakładach.

Lampy Fontana Arte to przede wszystkim jakość

Najpopularniejsze produkty marki Fontana odważnie reinterpretują współczesny włoski styl. Ikoniczna lampa podłogowa Pirellone bądź minimalistyczna, trójnoga lampa Prima Signora stanowią tego najlepszy przykład. Nacisk na jakość sprawia, że jakiegokolwiek wyboru dokona klient to może być pewien, że wybrał produkt ponadczasowych wartości.