Lampy i oświetlenie Graypants

Znaleziono produktów: 101
Graypants

Marka Graypants pochodzi z Seattle. Jej twórcami są Jon Junker i Seth Grizzle  a pomysł założenia firmy narodził się w 2007 roku. Para architektów postanowiła kreatywnie podejść do tworzenia w zgodzie ze środowiskiem. Choć spod ich rąk wyszły nie tylko oryginalne lampy, bo też meble, takie jak stoły i krzesła, to oświetlenie dekoracyjne zyskało największą sławę. Założone w 2012 roku w Amsterdamie studio zajmuje się lokalną produkcją oraz dystrybucją nowoczesnych lamp Graypants do ponad 40 krajów europejskich. W Seattle natomiast znajduje się punkt dostarczający oprawy oświetleniowe na Amerykę Północną.

Graypants - marka oświetleniowa z misją

Lampy Graypants wykonywane są z materiałów pochodzących z recyklingu. Stanowi to wyróżnik firmy na tle dziesiątek innych marek zajmujących się oświetleniem. Zrównoważone metody produkcji i odpowiedzialne podejście zarówno do środowiska, jak i pracowników sprawiło, że marka zyskała uznanie i została doceniona. Tworzy swoje wyjątkowe lampy zarówno dla odbiorców detalicznych, jak i biznesowych.

Lampy Graypants - modele z historią

Graypants dba nie tylko o środowisko i korzysta z ekologicznych materiałów, stawia także na pracowników, doskonale wie, że tylko z zaangażowania rodzą się naprawdę wielkie projekty. Dzięki realizacji swoich pomysłów założyciele tworzą nowe miejsca pracy. Na produkcji zatrudnia się osoby z utrudnionym startem życiowym, osoby niepełnosprawne, mniejszości narodowe, dając im szansę na zmianę w swoim życiu. Skutkuje to pełnym zaangażowaniem i poświęceniem, które widać w każdym projekcie Graypants. Każda lampa to osobna historia, co twórcy niejednokrotnie podkreślają. Każda oprawa produkowana jest ręcznie, a jej autor podpisuje się na swoim dziele.

Ręcznie robione lampy Graypants Scraplights - wyjątkowość w każdym detalu

Wycinane laserem pierścienie tektury pochodzącej z recyklingu łączone są z sobą za pomocą nietoksycznego kleju. W Graypants troska o środowisko widoczna jest na każdym etapie, od wyboru surowców po etap produkcji. Modele wykonywane są ręcznie, co stanowi dziś już spory ewenement w dobie rosnącej automatyzacji procesów produkcyjnych. Lampy tekturowe mogą być jednak bezpiecznie wykorzystywane w projektach komercyjnych, są bowiem zabezpieczane środkami zmniejszającymi palność i posiadają wymagane certyfikaty.

Graypants Scraplights, Chrona, Loci, Roest - popularne serie lamp

Lampy Graypants to wiele możliwości wyboru. Największą sławę zyskały Graypants Scraplights. Niepowtarzalne lampy dekoracyjne zapewniające intymne, ciepłe światło. Seria Chrona to oryginalne oprawy  z mosiądzu a Roast wykorzystuje zardzewiałe rury. Lampy Graypants tworzone są z myślą o środowisku w nowoczesny sposób. Marce przyświeca misja i w myśl jej założeń tworzy swoje projekty. Lampa nie jest jedynie przedmiotem użytkowym, każdy projekt niesie ze sobą osobną historię. Taki sposób podejścia do tworzenia produktów użytkowych sprawia, że kolekcje Chrona, Scraplights czy Loci są przyjmowane i doceniane szczególnie przez tych, którzy powielają wartości marki Graypants.

Lampy do domu, biura, restauracji - lampy Graypants sprawdzą się wszędzie

Choć marka Graypants nie oferuje tysięcy produktów w swoim katalogu, nie wpływa to negatywnie na prosperowanie firmy. Odbiorcy wiedzą dobrze, że za lampami Graypants stoi jakość i precyzja wykonania. Ręcznie robione lampy z tektury czy serie z mosiądzu są tworzone z dokładnością i sercem. Są efektem wysiłku i dobrze przemyślanego planu. W ofercie Graypants znajdziemy lampy wiszące, stojące, ścienne, stołowe. Nawiązujące do zjawisk przyrodniczych i czerpiące z natury lampy Graypants inspirowane są np. księżycem, chmurami, kamieniami. Doskonale sprawdza się w przestrzeniach prywatnych, jak i większych projektach komercyjnych.