Rabaty koszykowe

Panele grzewcze smart WiFi - odkryj zalety ogrzewania na podczerwień

Panele wykorzystujące promieniowanie podczerwone to innowacyjna alternatywa dla tradycyjnych grzejników. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii możesz programować temperaturę w domu z dowolnego miejsca na świecie za pomocą sieci WiFi. Poznaj zalety paneli Smart!

O ogrzewaniu podczerwienią słyszał już chyba każdy. Grzejniki elektryczne szturmem zdobyły branżę wykończeniową zastępując zwykłe piece na opał. Spośród wielu zalet takiego rozwiązania najbardziej przekonujące pozostają generowane oszczędności, wygoda i banalnie prosta obsługa systemu grzewczego. Przyjrzyjmy się bliżej panelom grzewczym Smart Wifi.

Panele można montować na suficie lub ścianie. Ilość i rozmieszczenie promienników zależy w głównej mierze od układu pomieszczenia oraz jego metrażu. Bardzo popularnym i praktycznym rozwiązaniem jest wbudowany termostat, dzięki któremu można regulować temperaturę i programować czas ogrzewania np. ustawiając cykle tygodniowe.

Panele Smart w restauracji

Jak zbudowany jest panel na podczerwień?

Panele składają się z kilku warstw, których zadaniem jest dystrybucja ciepła na obiekty znajdujące się w pomieszczeniu. Płyta grzewcza zbudowana jest z włókna węglowego będącego elementem wytwarzającym ciepło. Kolejną warstwą jest powłoka, której zadaniem jest równomierny rozkład energii promieniowania podczerwonego. W panelach używa się też warstwy izolacyjnej zapewniającej bezpieczne użytkowanie sprzętu. Zastosowanie nowoczesnych technologii pozwoliło stworzyć wysoko wydajne źródła ogrzewania o bardzo estetycznym designie i kompaktowym rozmiarze, dzięki czemu idealnie sprawdzą się w nowoczesnych aranżacjach.

Jak działają promienniki?

Jedną z najczęstszych wątpliwości dotyczących stosowania paneli jest ich bezpieczeństwo. Korzystanie z ogrzewania podczerwienią jest w pełni bezpieczne – system grzewczy ma szereg usprawnień, które np. eliminują ryzyko wystąpienia przegrzania. Ponadto panele emitują ciepło już w kilka sekund po uruchomieniu. Grzejniki elektryczne są także przyjazne środowisku – brak opału i emisji zanieczyszczeń. Panele grzewcze nie ogrzewają powietrza, nośnikiem ciepła są ludzie i przedmioty znajdujące się w danym pomieszczeniu. Dzięki wykorzystaniu naturalnych właściwości fali podczerwonej do skupiania, pochłaniania i odbijania wytwarzane jest ciepło, które zapewnia pożądaną temperaturę w domu.

Promiennik podczerwieni umieszczony w sypialni

Gdzie stosować panele grzewcze na podczerwień?

Promienniki ciepła można wykorzystywać nie tylko w domach, ale także w miejscach pracy – magazynach, halach czy biurach. Pozwala to na zapewnienie pracownikom komfortowej temperatury w pomieszczeniu, a przy tym obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem.

System ogrzewania na podczerwień sprawdza się także w branży gastronomicznej, szczególnie w przypadku tarasów i altanek. Dzięki niemu grill czy poranna kawa będą znacznie przyjemniejsze. Hotele, restauracje, a także domki letniskowe chętnie wykorzystują promienniki podczerwieni, aby zapewnić gościom jak najwyższy standard. Ponadto panele grzewcze są bardzo estetyczne i nie zaburzają estetyki wnętrza, co docenią wszyscy dekoratorzy nowoczesnych obiektów.

Ogrzewanie podczerwienią tarasu

Panele na podczerwień z powodzeniem stosowane są też domach i mieszkaniach. Nowoczesne technologie zdejmują z użytkowników coraz więcej obowiązków. Obecnie możemy kontrolować praktycznie każdy aspekt działania domowego gospodarstwa, począwszy od oświetlenia, przez włączanie i wyłączanie urządzeń elektrycznych, po ogrzewaniu skończywszy. Zmiany ustawień możemy dokonywać z dowolnego miejsca, wystarczy, dostęp do sieci WiFi i odpowiednia aplikacja. Przykładem może być sytuacja, kiedy domownik wraca z pracy i przez smartfon może ustawić temperaturę jaką ma osiągnąć system grzewczy, kiedy przekroczy próg domu.

Zalety ogrzewania na podczerwień można długo wymieniać. Warto choćby zapoznać się z tym tematem planując wybór instalacji grzewczych do domu, hotelu, biura czy restauracji, zwłaszcza, jeśli zależy nam na oszczędnym i wydajnym ogrzewaniu obiektu.