Rabaty koszykowe

Latarki UV do poszukiwania bursztynów

Bursztyn ma silne właściwości fluorescencyjne - pod wpływem światła UV mieni się zielonym, niebieskim lub żółtym kolorem. Omówiona cecha pozwala na szybkie określenie jego położenia. Poszukiwaczu, wyposaż się w profesjonalną latarkę!

Latarka wyposażona w światło ultrafioletowe umożliwia owocne poszukiwania bursztynów. Musi ona emitować światło o długości fali 320-400 nm, ponieważ tylko przy takich wartościach prawdziwy kamień będzie świecił żółtawo, niebieskawo lub zielonkawo. Czemu tak się dzieje? Bursztyn ma właściwości fluorescencyjne, co sprawia, że łatwo jest go odróżnić od innych minerałów.

W poniższym zestawieniu znajdziecie najlepsze latarki ze światłem UV - przenośne źródła światła, dzięki którym żaden bursztyn nie umknie waszej uwadze. Czytajcie, wybierajcie i do zobaczenia nad morzem!

Latarka LED Nitecore MH27UV

Jeśli mowa o poszukiwaniu bursztynów, dobrze żeby w nasza latarka miała wysoki stopień wodoszczelności. Latarka LED Nitecore MH27UV dzięki szczelności na poziomie IPX8 jest odporna na zanurzenie w wodzie nawet na głębokość dwóch metrów. Z kolei mocna obudowa wykonana z aluminium lotniczego sprawia, że urządzenie to jest odporne na upadki z wysokości półtora metra. Charakteryzuje je również duża moc (1000 lm) oraz imponujący zasięg do 462 m.

Ten model latarki Nitecore został wyposażony w światło ultrafioletowe 500 mW przy długości fali 365 nm, co stanowi idealne parametry do efektywnych poszukiwań. Dwukolorowe diody (czerwone i niebieskie) emitujące światło taktyczne i sygnalizacyjne, sprawiają, że urządzenie jest jeszcze bardziej funkcjonalne: czerwone światło nie oślepia osób znajdujących się w naszym otoczeniu, niebieskie zaś umożliwia odnajdywanie śladów biologicznych.

To jednak nie wszystko - latarka ma aż siedem trybów podstawowych oraz trzy awaryjne (Stroboskop, Beacon i S.O.S.). Wyposażenie w pamięć ostatniego trybu pracy ułatwia korzystanie z urządzenia. Zaawansowana ochrona technologii regulacji temperatury gwarantuje, że urządzenie się nie przegrzewa. W zestawie znajduje się bardzo przydatna smycz. Pięcioletnia gwarancja producenta i waga 170 g (bez baterii) sprawiają, że to jeden z najlepszych wyborów zakupowych, jakiego możecie dokonać.

Latarka Nitecore P20UV

Latarka Nitecore P20UV z serii Precise dysponuje mocą 800 lm i zasięgiem 180 m. Wyposażona została w wiele przydatnych zabezpieczeń, takich jak: ochrona przed zalaniem (IPX8) i przegrzaniem oraz odwróconą polaryzację ogniw. Latarka została zaprojektowana w ergonomiczny sposób, a dodatkowo waży jedyne 104 g (bez baterii).

Dużym atutem latarki jest także tryb Strobo z opcją szybkiego włączenia jednym przyciskiem. Tak jak poprzedniczka, latarka Nitecore P20UV wyróżnia się dodatkowym światłem UV o długości fali 365 nm. Dodatkową zaletą latarki jest działanie w najmocniejszym trybie aż przez 3,5 godziny, co pozwala na swobodną pracę w terenie. Podczas używania trybu UV urządzenie może świecić nieprzerwanie przez 20 godzin. Ten wynik jest naprawdę imponujący!

Latarka warsztatowa Mactronic Beemer 4 + UV

Jej drugie imię to multifunkcjonalność. Dzięki światłu UV pozwoli sprawdzić wyciek płynów mechanicznych, a w trakcie wakacji nad Bałtykiem doskonale sprawdzi się przy poszukiwaniach skarbów, jakimi niewątpliwie są bursztyny. Mowa oczywiście o latarce warsztatowej Mactronic Beemer 4 + UV.

Dużym atutem produktu jest ruchoma głowica zawężająca i rozszerzająca światło (Focus). Na uwagę zasługuje także wypukła soczewka wzmacniająca strumień świetlny, a także stalowy pierścień chroniący latarkę przed upadkiem.

Podczas używania światła UV latarka może pracować 4 godziny, a jej moc mieści się wtedy w zakresie 390-400 nm. Dodatkowo urządzenie wyposażono w magnes, dzięki czemu może być ono montowane w dogodnym dla nas miejscu. Bogaty zestaw złożony z głowicy (głowica z fokusem, głowica kątowa 360° UV + white oraz głowica inspekcyjna), akumulatora, zasilacza 230 V, kabla USB i walizki, sprawiają, że wachlarz możliwości korzystania z latarki jest bardzo szeroki.

Latarka Nitecore TUBE UV

Wśród naszych propozycji nie mogło zabraknąć latarki LED Nitecore TUBE UV. Ze względu na jej kompaktowe rozmiary i niewielką wagę (9,6 g) możemy mieć ją zawsze przy sobie; dzięki temu w każdej chwili możemy sprawdzić autentyczność banknotu, a w trakcie spacerów po plaży - rozejrzeć się za bursztynami wystającymi spośród ziaren piasku.

Mimo drobnych gabarytów, latarka została wyposażona w szereg przydatnych funkcji. Przytrzymując przycisk włączenia przez trzy sekundy możemy z łatwością zniwelować szanse na przypadkową aktywację latarki. Wyjście z trybu blokady jest bardzo łatwe – wystarczy ponownie przytrzymać wyżej wymieniony przycisk przez kolejne trzy sekundy. Latarka ładowana jest poprzez kabel USB. Po naładowaniu do 100% proces ten jest automatycznie zatrzymywany. Światło UV ma moc 360 nm.