Lampy Nemo - luksus i niezwykłe projekty

Istnieją marki, których przedstawiać nie trzeba. Ferrari, Rolex czy Gucci to synonimy luksusu. Do tego grona dołącza marka Nemo. Dowiedz się jakie projekty lamp nadały jej ten przydomek.

Co wyróżnia lampy Nemo?

Każda znana marka budując swoją pozycję na rynku poskramiała serca klientów wyróżniającymi się produktami. To indywidualność i głęboko wryte w kulturę marki charakterystyczne detale stanowią o wyjątkowości każdej z kultowych już dzisiaj firm. Nemo Lighting nosi w sobie wszystkie cechy, które charakteryzują wielkie marki.

O jej wyjątkowości świadczy niespotykany design, innowacyjność, najwyższej jakości komponenty, pasja pracowników przejawiająca się w każdej lampie i wreszcie bazowanie na projektach wielkich wizjonerów, których świat poznał po innych dziełach.

Wśród nich znajdziemy choćby Le Corbusiera, autora popularnej jednostki marsylskiej czy architekt Charlotte Perriand, znaną choćby z rewolucyjnych mebli takich jak fotel Chaise Longue. Jednak marka chętnie współpracuje także ze współczesnymi projektantami, kreując dzisiejsze trendy w oświetleniu.

Lampy designerskie Nemo, które skupiają uwagę całego świata

Tak jak Ferrari posiada kultowe modele aut, tak i marka Nemo ma kilka własnych wizytówek rozsławiających ją na całym świecie. Przytaczamy kilka z nich, by na ich przykładzie przedstawić wyjątkowość lamp marki Nemo.

Lampa wisząca Nemo Kepler

“W czasie, gdy samo źródło światła może być nawet zaprojektowane zgodnie z każdym obiektem, powstaje pytanie, jak projekt oświetlenia powinien odpowiadać technologii i jak światło powinno wyglądać. Moja odpowiedź to prosta, ale bardzo świeża próba, wolna od gotowych pomysłów i zasad opartych na klasycznych źródłach światła.”

Słowa autora projektu Arihiro Miyake są swoistym wytłumaczeniem fenomenu kolekcji lamp Kepler. Projektant zadbał o to, by oprócz designu samej lampy światło odgrywało ważną rolę w aranżacji. Forma lamp Kepler oparta na geometrii wstęgi Möbiusa wpływa na interpretację światła. Strumień sprawia wrażenie, jakby brał udział w nigdy niekończącej się gonitwie, w której stawką jest walka światła z ciemnością niczym dobra ze złem.

Lampa wisząca Nemo Kepler

Żyrandol Nemo Crown

Cała rodzina lamp z serii Crown szybko znalazła się w najbardziej prestiżowych hotelach i restauracjach na całym świecie. Żyrandole Crown to efekt inspiracji naturą. Budowa każdego z żyrandoli bazuje na konstrukcji płatków śniegu. Budzące podziw konstrukcje lamp dostępnych w kilku kolorach dominują wnętrze swoim pięknem, rzutując na charakter całego pomieszczenia. O pięknie lamp Nemo Crown nie trzeba się rozpisywać, wystarczy spojrzeć na zdjęcie, by zrozumieć ich fenomen.

Żyrandol Nemo Crown Major

Lampa wisząca Nemo Elisse

Lampy Nemo Elisse na pozór stanowią jedynie świetliste smugi światła. Elisse to lampy wiszące, podłogowe oraz kinkiety. Te niezwykłe lampy występują w kilku eleganckich kolorach, w tym w pięknej złotej barwie połyskującej w przestrzeni niczym najdroższa biżuteria. Lampy Nemo Elisse można porównać do świetlistych orbit planetarnych czy nawet pierścieni Saturna. Elisse to po prostu namalowany w powietrzu okręg światła, który sprawia, że nudna i niezagospodarowana przestrzeń pod sufitem zmienia się w jedną z galaktyk.

Lampa wisząca Nemo Elisse

Designerskie lampy Nemo to luksusowe projekty, które sprawiają, że miejsce nimi oświetlone zmienia się w prestiżową galerię sztuki. Lampy Nemo dostępne w naszej ofercie to starannie wyselekcjonowane projekty marki, które odpowiedzą na potrzeby najbardziej wymagających sympatyków piękna. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą lamp Nemo Lighting.