Lampy filmowe - poczuj się jak w Hollywood ze Światłolux.pl

Szyk, moda, przepych i elegancja. Te cztery słowa cechują filmy, w których nie brakuje wybitnych kreacji aktorskich oraz nietuzinkowego wystroju wnętrz. Mówi się, że Marilyn Monroe występowała tylko w produkcjach, w których miała okazję grać w luksusowych sukienkach, ale także poruszać się po najbardziej pałacowych wnętrzach. W najnowszym “Kopciuszku” natomiast użyto tak dużej ilości kryształowych żyrandoli, że ciężko sobie to nawet wyobrazić. Poszukaliśmy w naszym sklepie i okazuje się, że eleganckiego oświetlenia filmowego z największych dzieł kinowych mamy pod dostatkiem.

Eleganckie lampy salonowe z arcydzieł filmowych

Szyk, moda, przepych i elegancja. Te cztery słowa cechują filmy, w których nie brakuje wybitnych kreacji aktorskich oraz nietuzinkowego wystroju wnętrz. Mówi się, że Marilyn Monroe występowała tylko w produkcjach, w których miała okazję grać w luksusowych sukienkach, ale także poruszać się po najbardziej pałacowych wnętrzach. W najnowszym “Kopciuszku” natomiast użyto tak dużej ilości kryształowych żyrandoli, że ciężko sobie to nawet wyobrazić. Poszukaliśmy w naszym sklepie i okazuje się, że eleganckiego oświetlenia filmowego z największych dzieł kinowych mamy pod dostatkiem.


Titanic

Pierwszą propozycją jest oscarowe dzieło Jamesa Camerona z niezapomnianymi rolami Kate Winslet i Leonardo DiCaprio. Pomijając to, że historia dwójki zakochanych kończy się dość tragicznie, do pewnego momentu filmowy Jack ma okazję pławić się w luksusie dzięki majętnej Rose Bukater. Salony i ogromne jadalnie pękają w szwach, jeśli chodzi o lampy kryształowe, a jeden z nich zwraca na siebie szczególną uwagę. Jest to żyrandol kryształowy odwzorowany przez Ideallux. 

Pierwowzór Ideallux OPERA Bianco SP6 White znajduje się przy schodach w scenie, kiedy Rose schodzi do swojego ukochanego. Na ŚwiatłoLux.pl znajduje się niemal identyczny model, który stanie się ukochanym wielu pań, które chciałyby przeżyć podobnie romantyczną historię, jak ta z Titanica. 



Gra o tron

Okrzyknięta serialowym hitem wszechczasów “Gra o tron”, bijąca wszelkie rekordy oglądalności, również nie narzeka na brak motywów lampowych. Walczące o panowanie rodziny szlacheckie już w odległych czasach konkurowały ze sobą nie tylko jeśli chodzi o konflikty, ale również wystrój wnętrz. W dużych salach nie brakuje podstaw, na których umieszczone są świece. Idąc tym tropem, Ideallux stworzył żyrandol kryształowy wzorowany na popularnych lampach z “Gry o tron”. 

Lampa sufitowa Ideallux Florian SP12 Chrom na szczęście nie odwzorowuje w stu procentach średniowiecznej Anglii. Lampa kryształowa została wzbogacona zdobieniami, które doceni każdy miłośnik “Gry o tron”.



Lampy filmowe w Twoim domu

Coraz częściej wystrój wnętrz podpatrzony w największych ekranizacjach filmowych zdobi pomieszczenia naszych domów. Tej modzie ulegają nie tylko zagorzali fani kinowych bestsellerów, ale również osoby, które nie są zapalonymi kinomaniakami. Z tej właśnie okazji znaleźliśmy oświetlenie filmowe, które odnajdzie się w każdym miejscu.


Wilk z Wall Street

Błyskawiczna droga na szczyt, szybki zarobek i mnóstwo pewności siebie, którą emanował główny bohater sprawia, że chciałbyś, by i Tobie dopisało szczęście? W naszym zestawieniu znów pojawia się Leonardo DiCaprio. Po serii niepowodzeń w Titanicu, tym razem szczęście się do niego uśmiechnęło i w bardzo krótkim czasie stał się majętnym brokerem. Nie mówimy oczywiście, że głównym powodem jego sukcesu było odpowiednie oświetlenie, ale być może miało to jakiś wpływ na jego lepsze samopoczucie?

W biurze “Wilka z Wall Street” użyte zostały panele świetlne, które można znaleźć również u nas. Panel Greenie PLS LED poprawi efektywność nauki, pracownicy będą bardziej skupieni, a zyski z tego posunięcia będzie widać na pierwszy rzut oka. Skoro “Wilkowi z Wall Street” Martina Scorsese się udało, to dlaczego ktoś z naszego kraju miałby być gorszy?

 


Pixar

Wytwórnia filmów animowanych, której “twarzą” jest… lampka. Każdy z nas spotkał się z nią podczas oglądania największych produkcji - “Toy Story”, czy “Iniemamocni”. Każdy z nas w dzieciństwie taką lampkę chciał mieć. Wytwórnia działa do dziś, do dziś również chwalą się swoją lampką. My natomiast umożliwiamy zakup bardzo podobnej lampki biurkowej Maytoni Zeppo Z136 White, która zachwyci niejedno dziecko oglądające najnowsze produkcje Pixara. Dziś można ją postawić obok maskotek Buzza Astrala lub rybki z “Gdzie jest Nemo?”, a jutro, gdy zabawki się znudzą, lampka wciąż będzie mogła godnie reprezentować pokój dziecka.




Riverdale

Dla tych nieco starszych dzieci proponujemy lampkę biurową Lumina Deco Banker Classic, znaną z młodzieżowego serialu Riverdale. Lampka idealna dla osób z zacięciem detektywistycznym, dzięki której żadna zbrodnia nie przejdzie obok niezauważona. Znany z polskiego serialu “Ojciec Mateusz” miał swój słynny rower, młodzież w Riverdale miała swoje równie gustowne lampki biurowe. Roweru niestety nie jesteśmy w stanie zapewnić, ale lampkę biurową z cenionego, zagranicznego serialu polecamy bardzo gorąco.


Ewolucja designu - jak lampy zmieniały swoje zastosowanie?

Czasy się zmieniają, a ewolucja dotyka każdej dziedziny życia. Tak jest również z lampami, które niegdyś używane w dość nietypowych miejscach zostały uszlachetnione i dziś zdobią nasze domy. Nowsze nie zawsze znaczy lepsze, ale my udowodnimy, że w przypadku naszych produktów jest zupełnie inaczej.


Zielona Mila

Niegdyś używana w amerykańskich więzieniach, dziś znalazła swoje miejsce w eleganckich salonach i jadalniach. Lampa wisząca, znana z filmu “Zielona Mila”, po unowocześnieniu zyskała kolejne cechy i z powodzeniem możemy ją zawiesić w naszych mieszkaniach. Operacji odnowienia tego modelu lamp podjęli się architekci Lumina Deco, tworząc Lumina Deco Arigio D45. O jej walorach designerskich nie musimy wspominać, powiemy za to o naszych żarówkach. Podczas jednej ze scen filmowych John Coffey sprawił, że wszystkie żarówki znajdujące się na korytarzu zaczęły pękać. My zapewniamy, że zakup Greenie Retro Edison A60 Amber Glass 4W E27 sprawi, że nawet sympatyczny olbrzym nie będzie w stanie jej zniszczyć.



Grand Hotel Budapest

Ewolucja lampy biurowej, którą możemy zobaczyć w “Grand Hotel Budapest” przerosła nasze najśmielsze wyobrażenia. Prosta, elegancka lampa biurowa zdobiąca recepcję hotelu zmieniła się w kosmiczny produkt Dalen DL-1X. Polecamy ją przede wszystkim do nowocześnie urządzonych recepcji, ale nie zaszkodzi postawić jej również w sypialni lub jadalni, gdzie będzie zdobić stoły podczas wspólnych posiłków.



Zostań filmowcem - lampy do oświetlenia planu zdjęciowego

Jeśli już o oświetleniu filmowym napisaliśmy niemal wszystko, przyszedł czas, by w filmowców pobawić się samemu. Któż z nas nie chciałby zostać nowym Martinem Scorsese lub Francisem Fordem Coppolą tworzącym trylogię “Ojca Chrzestnego”? Również w tej płaszczyźnie znaleźliśmy metodę, by w jakiś sposób pomóc młodym, obiecującym twórcom filmowym.


Prawidłowe oświetlenie filmowe podczas nagrywania krótkich scen wymaga dużych umiejętności, ale również odpowiedniego sprzętu. Na filmy z bliskim planem polecamy lampę stołową Zuma Line Antenne Table, dzięki której dostatecznie dobrze oświetlimy twarz nagrywanej osoby. Gdyby jednak plan zdjęciowy był dużo większy, wtedy na ratunek przychodzi lampa podłogowa Zuma Line Antenne Floor. Nie są to typowe lampy do oświetlenia filmów jednak na początku drogi filmowej powinny wystarczyć. A jeśli po jakimś czasie okaże się, że kariera reżyserska nie jest odpowiednia, lampy zawsze można postawić w salonie i uzupełnić wystrój wnętrza.





Pomysłów na upiększenie pomieszczeń nie brakuje. Jedni inwestują w obrazy, inni odnawiają zabytkowe meble. My natomiast polecamy wejść w świat filmu i zainteresować się lampami zaprezentowanymi powyżej. Idealnie sprawdzą się zarówno we wnętrzach prawdziwych koneserów filmowych, jak i osób ceniących sobie wysokiej jakości design.