Lampy dla ludzi kochających podróże

Turkusowe oceany, tajemnicze wyspy wielkanocne, starożytne budowle, intrygująca kultura wschodnich cywilizacji, a może napawające wolnością góry? Które miejsce jest spełnieniem Twoich snów, gdzie chciałbyś się teraz znaleźć? Nie możesz pozwolić sobie na częste podróże, a potrzebujesz, choć na chwilę uciec od zgiełku cywilizacji? Podpowiadamy jak stworzyć oazę obieżyświata w swoim domu.

Podróż międzykontynentalna w Twoim domu

Świat jest zaskakującym miejscem, zawierającym w sobie niesamowite krajobrazy o różnym charakterze. Niestety, nie możemy być w każdym najpiękniejszym zakątku świata jednocześnie, a na częste podróże nie zawsze możemy sobie pozwolić. Hamują nas fundusze, obowiązki, praca, czasem zdrowie. Istnieją jednak sposoby na przynajmniej częściowe zaspokojenie podróżniczych potrzeb. Odpowiednia aranżacja przestrzeni może przenieść nas w egzotyczny świat. Istnieją style, które mogą dawać namiastkę innych czasów i miejsc.

Style podróżnicze

Styl marynistyczny

To marynarska przygoda na statku dryfującym w samym środku Morza Bałtyckiego. W pomieszczeniu w tym stylu podstawą są barwy. Ściany powinny obowiązkowo być w błękitnym kolorze. Niebieski to zarówno odpowiednik koloru wody, jak i letniego nieba. Jak jest niebo, to są i chmury. Dlatego na tle ścian przydadzą się białe elementy. Panele lub parkiet w kolorze piasku sprawią, że poczujemy się jak na plaży. Warunki na morzu potrafią dynamicznie się zmieniać, marynarz musi być na nie przygotowany. W ekwipunku nie może zabraknąć lampy rybackiej. Polecamy Fisherman Ideal Lux.

Lampa wisząca Ideal Lux Fisherman

Styl kolonialny

Historia zapewniła wyrażeniu “kolonia” niezbyt pozytywny wydźwięk. Nie zapominajmy jednak, że wiąże się ono także z poznawaniem nowych kultur, doznawaniem egzotycznych miejsc i przedmiotów. Styl kolonialny jest nasycony afrykańskim wzornictwem. Jest także wyrazem kultury półwyspu indyjskiego. Obecnie to mieszanka wielu kultur. W tym stylu nie może zabraknąć drewna charakterystycznego dla drzew konkretnych kontynentów. Potrzebne są także orientalne meble i egzotyczne dodatki. Bardzo ważne jest wzornictwo. Powinno być obecne na zasłonach, obrusach, dywanach lub w innych dodatkach o potencjalnie dobrej do zauważenia powierzchni. Przykładem jest lampa podłogowa Slamp L'afrique inspirowana starożytnymi malunkami plemion afrykańskich.

Lampa podłogowa Slamp L'afrique

Styl rustykalny

Nie wszyscy oczekują po podróżach ekstremalnych wrażeń. Jeśli ktoś woli spokój, powinien zainteresować się właśnie tym stylem. Stanowi on ostoję dawnych wsi. Dekoracje w tym stylu charakteryzuje prostota. W aranżacji mile widziane są dodatki przypominające babcine handmade. Wnętrze musi być przytulne, materiały wykorzystane w aranżacji naturalne. Drewno, wiklina, rattan i kwiaty z domowego ogrodu to kwintesencja stylu. Do takich wnętrz polecamy kinkiet Maytoni Grace. Stanowi on spełnienie marzeń babć ceniących sobie piękno przedmiotów kultowych w ich młodości. To idealna opcja dla osób nostalgicznie podążających myślami w stronę wakacji na wsi u dziadków.

Kinkiet Maytoni ARM247-01-G Grace

Urban jungle

Osobom poszukującym ekstremalnych wrażeń polecamy właśnie ten styl. To prawdziwa dżungla w Twoim domu. Najważniejsza jest roślinność - palmy, paprocie i inne rośliny, szczególnie te o dużych liściach przywodzących na myśl tropiki. Dobrze prezentują się kamienne i drewniane dodatki. Zwierzęce motywy i naturalne materiały zagwarantują chwilową ucieczkę od cywilizacji. Tropikalny klimat jednak wzbudza w nas potrzebę zaczerpnięcia wody. Marzymy o tym, by wskoczyć pod wodospad. Możesz sobie taki zapewnić dzięki lampie wiszącej Slamp Avia, przypominającej taflę tropikalnego wodospadu.Lampa wisząca Slamp Avia Edition Medium Blue

Styl prowansalski

Styl prowansalski to obraz leniwie uciekającego popołudnia z kawałkiem długo dojrzewającego sera na stole i lampką wytrawnego wina w dłoni. Jest to styl ciepły i delikatny. Górują w nim białe barwy z elementami delikatnej żółtej barwy. Warto zawrzeć w przestrzeni motywy roślinne. Przydadzą się pastelowe dodatki i subtelne koronki. Styl prowansalski to także uwspółcześniony barok obecny szczególnie w meblach i elementach oświetlenia, np. kinkiet Ideal Lux Ambra w bursztynowej powłoce.


Odbywając daleką, podróż zazwyczaj przywozimy ze sobą pamiątki, które później dumnie prezentujemy na półkach szafek. Powyższe style podpowiadają jak zaprowadzić w swoim domu klimat ulubionego miejsca nieprzypadkowo. Jednak nie trzeba się ograniczać do ich wytycznych. Samemu można z powodzeniem skomponować przestrzeń odpowiadającą na nasze podróżnicze pragnienia. Gdy w głowie zrodzą się już pomysły na aranżacje, zapraszamy do sprawdzenia innych naszych lamp designerskich.