Designerskie lampy zewnętrzne Abigali - nowości do ogrodu

Marka Abigali to młoda marka, jednak w swojej ofercie posiada już różnorodne rodzaje oświetlenia. Teraz do lamp Abigali dołączają lampy ogrodowe, poszerzając ofertę oświetlenia zewnętrznego. Zobacz, jakie designerskie lampy trafiły do nowego katalogu.

Oświetlenie zewnętrzne - czy warto w nie inwestować?

Oświetlenie, które stosujemy na zewnątrz pełni kilka funkcji. Jest przede wszystkim źródłem światła i to jego podstawowe zadanie. Brak oświetlenia zmniejsza komfort użytkowania budynku czy przestrzeni w jego pobliżu. Dodatkowo lampy zewnętrzne pełnią funkcję reprezentacyjną, dekorując przestrzeń. Miejsce dobrze oświetlone jest dużo bezpieczniejsze. Nie zrobimy sobie krzywdy, błądząc w ciemności, a wandale i złodzieje rzadziej decydują się na wybór miejsc dobrze oświetlonych. Wobec powyższego łatwo stwierdzić, że oświetlenie zewnętrzne jest warte zamontowania wszędzie.

Nowe lampy ogrodowe Abigali - prostota i nowoczesny design

Jeśli już wiemy, że warto posiadać oświetlenie zewnętrzne, warto wybrać odpowiednie lampy do swojego ogrodu. Ogród, taras, czy ganek to miejsca istotne dla mieszkańców, dlatego wybór modeli nie powinien być przypadkowy. Warto zapoznać się z kolekcją stworzoną przez Abigali, która przeznaczona jest właśnie do ogrodów. Minimalistyczna forma kolekcji Qube spodoba się osobom lubiącym nowoczesny klimat i nieznoszącym przesytu. Seria odbiega od popularnych do niedawna przeładowanych ozdobami lamp w finezyjnych kształtach. Nie przypomina też słynnych ogrodowych lamp wzorowanych na postaciach zwierząt. Dzięki temu nowe lampy ogrodowe trafiają do posiadaczy ogrodów ceniących nowoczesne wzornictwo.

Lampy Abigali Qube i Bridge dodadzą miejscu charakteru

Lampa ogrodowa Abigali Qube
Lampa ogrodowa Abigali Qube 5W 20cm
Lampa ogrodowa Abigali Qube 7W 60cm
Lampa ogrodowa Abigali Qube 7W 60cm

Na kolekcję Qube składają się trzy lampy zewnętrzne o różnym wariancie wysokości. Najniższa z nich, lampa ogrodowa Abigali Qube 5W ma 20 cm, średnia - model Abigali Qube 7W ma 40 cm, a najwyższa - lampa ogrodowa Abigali Qube 7W posiada wysokość aż 60 cm. Prostokątny kształt pozwala na stabilne ustawienie modelu, a nienarzucający się charakter lamp Abigali sprawia, że zyskujemy doskonałe oświetlenie, nie tracąc nic z charakteru ogrodu. Lampy dobrze wkomponują się w teren ogrodu. Najlepiej ustawić je wzdłuż ścieżek czy chodników, by oświetlić drogę.

Dodatkowo wśród lamp zewnętrznych do ogrodu w katalogu Abigali znajdziemy model Bridge 7W 60cm. Wyróżnia się on tym, że podobnie jak w najwyższej z lamp Qube, źródło światła umiejscowione zostało w górnej części oprawy. Ma on także prosty kształt. Jest to także wersja minimalistyczna i z powodzeniem można łączyć modele z obu serii, stylistycznie będą one do siebie pasowały.

O czym pamiętać przy wyborze lamp do ogrodu?

Podstawową kwestią przy wybieraniu lamp zewnętrznych, jest zwrócenie uwagi na klasę szczelności. Mówi ona o tym, czy dany model może być stosowany wewnątrz, czy także na zewnątrz. Informuje o odporności na czynniki atmosferyczne, czym powinna charakteryzować się każda lampa ogrodowa. W przypadku lamp, które będą wykorzystywane poza domem, istotny jest więc materiał wykonania i zastosowane źródło światła. Kolekcje lamp Abigali, które proponowane są do ogrodu spełniają te wszystkie wymagania. Dodatkowo nowoczesne moduły LED zapewniają światło dobrej jakości i to przez długi czas.

Lampy zewnętrzne to doskonały sposób na urozmaicenie wyglądu ogrodu, zapewnienie sobie oświetlenia i poprawę bezpieczeństwa. Nie dziwi, że oświetlenie zewnętrzne jest coraz popularniejsze i widuje się je coraz częściej nie tylko przy domach, ale także w przestrzeni publicznej.