Urządzamy inteligentny dom - czujniki cz. 2

Inteligentny dom to zdecydowanie rozwiązanie przyszłości. W wielu aranżacjach wnętrz podstawową kwestią stają się poszczególne funkcje urządzeń elektronicznych. Do inteligentnego domu zalicza się czujniki, które pozwalają uniknąć poszczególnych awarii. Za pomocą czujników dowiesz się, jaka jest aktualna temperatura w mieszkaniu lub bezdotykowo otworzysz okno i drzwi.

Czym są czujniki i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Czujniki są bardzo praktycznym i wygodnym rozwiązaniem do każdego mieszkania. Posiadają wiele korzyści, dzięki którym Twój dom stanie się bardziej funkcjonalny. Na przykład dzięki zainstalowanym czujnikom nie ma potrzeby każdorazowego włączania i wyłączania światła ręcznie.

Poszczególne rodzaje czujników sprawią, że Twoje mieszkanie będzie nie tylko nowocześnie urządzone, ale jednocześnie zwiększy to bezpieczeństwo Twojej rodziny. Decydując się na zastosowanie najnowszych technologii, podczas projektowania domu warto postawić na czujniki sterowania. Możemy wyróżnić czujniki sterowania oświetleniem LED, czujniki temperatury lub czujniki zalania, dzięki którym zapobiegniesz niechcianym awariom.

Jakie czujniki wybrać?

Czujniki to wysokiej jakości rozwiązania z zakresu automatyki w budynkach. Produkty te wpisują się w najnowsze trendy aranżacyjne oraz zwiększają funkcjonalność poszczególnych elementów mieszkania. Ważną kwestią jest to, że czujniki nie wymagają dodatkowego okablowania wnętrza, gdyż z łatwością można je zamontować w dowolnej puszce podtynkowej, tak jak robi się to z włącznikami światła. Jest to spore ułatwienie, gdyż w przypadku remontu lub przeprowadzki z łatwością w bezinwazyjny sposób można czujniki wyjąć z puszki.

Fibaro Czujnik temperatury DS

Fibaro czujnik temperatury DS jest to cyfrowy termometr o programowalnej rozdzielczości. Czujnik pozwoli Ci w prosty i szybki sposób określić temperaturę w pokoju i dać Ci sygnał, jeśli pojawi się ryzyko pożaru. Czujnik temperatury to jeden z podstawowych czujników, na który trzeba zwrócić uwagę, chcąc stworzyć inteligentny dom.

Fibaro Czujnik zalania - Flood Sensor

Fibaro czujnik zalania - Flood Sensor to nowoczesne rozwiązanie, które zwiększy bezpieczeństwo w Twoim domu i zapobiegnie potencjalnym awariom. Czujnik zalania dodatkowo posiada wbudowany czujnik temperatury. Ważną cechą czujnika Fibaro jest też trudno zatapialna obudowa oraz bezprzewodowa aktualizacja oprogramowania.

Fibaro Czujnik - Door / Window White

Czujnik Fibaro Door/Window to bezprzewodowy, zasilany bateryjnie, magnetyczny czujnik otwierania drzwi lub okien. Z całą pewnością jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie do mieszkania, gdyż w łatwy sposób za pomocą czujnika otworzysz okno lub drzwi bez użycia rąk i na odległość. Czujnik Fibaro Door/Window sprawi, że Twoje mieszkanie stanie się bardziej funkcjonalne.

Inteligentny dom z pewnością powinien zawierać czujniki. Jest to spore ułatwienie w codziennym funkcjonowaniu oraz zdecydowanie zwiększone bezpieczeństwo. Czujniki temperatury, zalania lub otwierania drzwi i okien to rozwiązanie, które przypadnie Ci do gustu. Funkcjonalność oraz praktyczne zastosowanie to dwie główne cechy wyróżniające czujniki.

Zobacz także -> Urządzamy inteligentny dom - zestawy oraz Urządzamy inteligentny dom - sterowanie oświetleniem