Urządzamy inteligentny dom- zestawy cz. 1

Urządzając swoje mieszkanie najważniejszą kwestią poza elementami estetycznymi jest to, aby było przede wszystkim wygodne i funkcjonalne. Coraz więcej osób decyduje się na inteligentny dom, w którym zaawansowane technologie sprawiają, że poszczególne pomieszczenia stają się niezwykle praktyczne. Jeśli chcesz, aby Twój dom wpisywał się w najnowsze trendy, a zarazem był funkcjonalny, postaw na inteligentne rozwiązania.

Czym jest inteligentny dom?

Inteligentny dom to przede wszystkim zastosowanie najnowszych technologii, dzięki którym Twój dom jest bezpieczniejszy oraz wygodniejszy. Inteligentne systemy pozwalają też na większe oszczędności w domowym budżecie. Inteligentny dom to również możliwość sterowania poszczególnymi elementami mieszkania, poprzez systemy pozwalające dopasować na przykład oświetlenie do konkretnych potrzeb. Zainstalowane systemy sterowania pozwalają na wygodne korzystanie z poszczególnych elementów wnętrza takich jak urządzenia elektroniczne.

Zalety inteligentnych rozwiązań

W obecnych czasach budując dom, inteligentne rozwiązania stają się coraz bardziej powszechne. Największą zaletą zastosowania innowacyjnych rozwiązań w domu jest spora energooszczędność, co przekłada się na zmniejszenie wydatków na energię elektryczną. Inteligentny dom pozwala na zaprogramowanie poszczególnych systemów tak, aby nie było konieczności każdorazowej ingerencji domowników przy zmianie, np. światła, które zmienia się automatycznie w zależności od pogody lub sterowania urządzeniami elektronicznymi. Dodatkowym atutem inteligentnych rozwiązań jest to, że są to najczęściej rozwiązania ekologiczne.

Poniżej prezentujemy kilka przykładów inteligentnych zestawów do Twojego domu.

Fibaro Zestaw startowy - Starter Kit

Zestaw startowy Fibaro to niezwykle inteligentny system, który pozwoli Ci na zrobienie pierwszego kroku, aby stworzyć swój wymarzony, inteligentny dom. Zestaw zawiera centralkę do zarządzania systemem i modułami, włącznik sprzętów elektrycznych oraz różne czujniki takie jak czujnik dymu, ruchu, zalania, kontaktronowy. Zaletą zestawu jest to, że działa na zasadzie Plug Play, co oznacza, że od razu po wyjęciu z opakowania jest gotowy do użycia. Jest to doskonałe rozwiązanie, które powiadomi Cię, gdy pojawi się potencjalne zalanie, przypomni Ci o otwartym oknie lub powiadomi o nagłym wzroście temperatury.

Fibaro Zestaw startowy- Starter Kit

Fibaro Centrala sterująca - Home Center Lite

Centrala sterująca Home Center Lite to doskonałe rozwiązanie, które pozwoli Ci na zautomatyzowanie Twoich wnętrz. Pozwala również na integrację domowych multimediów z Systemem FIBARO, dzięki czemu zarządzanie telewizorem lub innymi urządzeniami będzie o wiele prostsze za pomocą aplikacji. Ważną cechą produktu jest to, że umożliwia bezinwazyjną instalację. Moduły są instalowane w dowolnej puszce podtynkowej, co jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem, bez konieczności okablowania całego pokoju. Centrala sterująca FIBARO sprawi, że Twoje mieszkanie stanie się inteligentne i jednocześnie energooszczędne.

Fibaro Centrala sterująca - Home Center Lite

Fibaro Centrala sterująca - Home Center 2

Centrala sterująca Fibaro Home Center 2 wyróżnia się nie tylko zastosowaniem inteligentnych technologii, ale również nowoczesnym wyglądem zewnętrznym. Estetyka oraz jakość wykonania centrali zasługuje na wyróżnienie. Obudowa centrali sterującej jest wykonana z litego aluminium, dzięki czemu prezentuje się niezwykle elegancko.

Fibaro Centrala sterująca - Home Center 2

Nowoczesny, inteligentny dom to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą, aby ich wnętrza były funkcjonalne, a zarazem wygodne w użytkowaniu. Inteligentne systemy nie tylko pozwolą na wygodniejsze korzystanie z urządzeń elektronicznych, ale również obniżą rachunki za prąd, powiadomią Cię np. o zmianie temperatury lub stanie jakości powietrza. Inteligentny dom to zdecydowanie rozwiązanie przyszłości.Zainteresował Cię temat? Jest to początek serii kilku artykułów na temat nowoczesnych technologii oraz inteligentnego domu. Niebawem następne artykuły o czujnikach oraz sterownikach.