Rabaty koszykowe

Design i funkcjonalność oświetlenia LED - Restoria Hotel

W obecnych czasach, dążenie do osiągnięcia harmonii między luksusem a odpowiedzialnością ekologiczną stało się niezwykle znaczące. Innowacyjne podejście do oświetlenia nabrało nowego wymiaru, stając się kluczowym elementem transformacji przestrzeni. Szczególnym przykładem tych zmian jest Restoria Hotel, gdzie wykorzystanie technologii oświetlenia LED otworzyło drzwi do kreacji designerskich wnętrz emanujących zarówno elegancją, jak i nowoczesnością. Z dumą przyznajemy, że nasza firma miała zaszczyt uczestniczyć w tym projekcie, dostarczając do obiektu lampy o unikalnym designie oraz inne efektowne oprawy LED.

Centrum obiektu - systemy liniowe i reflektory szynowe

Jednym z kluczowych elementów tego projektu było równomierne oświetlenie centrum hotelu, czyli przestronnej, reprezentacyjnej sali. Nasi specjaliści zdecydowali się wykorzystać do tego celu unikalne systemy liniowe LED Greenie Linea Pro. To rozwiązanie pozwoliło na uzyskanie jednolitego oświetlenia, które jest kluczowe podczas organizacji różnorodnych wydarzeń od eleganckich bankietów po konferencje czy śluby. Dzięki starannie zaprojektowanym modułom oświetleniowym, światło jest równo rozproszone na całej powierzchni sali, eliminując cienie i punktowe odblaski. Co więcej, minimalistyczna i elegancka konstrukcja systemu pozwala tworzyć pasma światła o nieograniczonej długości. Produkt został wykonany z wyjątkowej jakości aluminium, a matowe osłony doskonale rozpraszają światło, gwarantując przyjemne dla oka oświetlenie. Wszystkie modele lamp są dostępne w formie zwisającej i wpuszczanej, co daje każdemu możliwość wyboru tej, która najlepiej odpowiada jego indywidualnym wymaganiom.

Obok systemów liniowych LED Greenie Linea Pro, wprowadziliśmy do przestrzeni również oprawy szynowe Nowodvorski Eye Spot Black, które umieszczono na szynoprzewodach. To inteligentne uzupełnienie oświetlenia, które umożliwiło precyzyjne skierowanie światła na wybrane elementy wystroju i obszary kluczowe.

Lampy, które przenoszą w inny wymiar

Aranżując wieczorne przyjęcia, istotą jest stworzenie harmonijnej i magicznej atmosfery, zdolnej przykuć uwagę gości na długie godziny. By osiągnąć ten cel, kluczowym aspektem stał się wybór lamp designerskich, które nie tylko oświetlają wnętrze, ale także stanowią jego element dekoracyjny. Naszym wyborem były lampy wiszące Constelation od King Home. Ich stalowa konstrukcja w kolorze złotym wyróżnia się oryginalnym kształtem, a w połączeniu z umieszczonymi na niej diodami LED, tworzy unikalną całość. Niezwykły design tych lamp doskonale komponuje się z wystrojem kompleksu Restoria Hotel, nadając wyjątkową aurę całemu obiektowi.

Punktowe oprawy kluczem do sukcesu

W celu zapewnienia optymalnego oświetlenia przestrzeni w Restoria Hotel, specjaliści Greenie zdecydowali się na zastosowanie dużej ilości opraw natynkowych i podtynkowych LED.

Nowoczesne źródła światła marki Abigali stanowią wyraz elegancji w każdym pomieszczeniu. Oprawy natynkowe Abigali Posh wyróżniają się nie tylko minimalistycznym, czarnym wykończeniem, ale również przyczyniają się do znaczących oszczędności energii dzięki zastosowaniu technologii LED. Za sprawą regulacji kierunku światła, zyskujemy możliwość ukierunkowania strumienia dokładnie tam, gdzie jest to niezbędne. Emitowane przez lampy ciepłe światło wprowadza do wnętrz przytulną atmosferę, jednocześnie zwiększając komfort gości.

Oprócz lamp Abigali Posh, zdecydowaliśmy się na zastosowanie opraw podtynkowych 8373 Foxtrot Nowodvorski w celu zapewnienia optymalnego oświetlenia korytarzy. Te innowacyjne oprawy świetlne LED zostały umieszczone w strategicznych punktach na suficie korytarzy, a ich specjalnie zaprojektowany kształt oraz umiejscowienie pozwalają na skuteczne i równomierne rozświetlenie przejść między pokojami.

Nieograniczone możliwości taśm LED Greenie

W trosce o wyjątkowe doznania gości, szczególną uwagę przywiązaliśmy do stworzenia magicznej atmosfery we wszystkich pomieszczeniach, również w pokojach czy łazienkach. Oświetlenie ma ogromny wpływ na nastrój. Dlatego postanowiliśmy skorzystać z taśm LED Greenie, które umożliwiają elastyczne podświetlenie wybranych miejsc, nadając wnętrzom niezwykły urok. Wśród użytych przez nas modeli znajduje się między innymi TL214RGBW, wykorzystujący diody 5050SMD. Charakteryzują się one znacznie większą wydajnością świetlną niż powszechnie stosowane moduły 3528SMD, zapewniając trzykrotnie więcej światła. Co więcej, ten model posiada możliwość regulacji barwy światła RGBW, co przyczynia się do osiągnięcia zaskakujących efektów wizualnych oraz podkreśla przyjemność z przebywania w danej przestrzeni.

W drodze po sukces

Projektując wyjątkową przestrzeń Restoria Hotel, użyliśmy znacznie większej liczby lamp niż tylko te, które zostały wymienione powyżej. Każdy detal był dokładnie przemyślany, a oświetlenie odgrywało kluczową rolę w osiągnięciu końcowego efektu. Oprawy ścienne, plafony, lampy wiszące, kinkiety, oprawy podtynkowe i natynkowe - każda z tych rzeczy wniosła swój wkład do kreacji nastroju i charakteru poszczególnych przestrzeni. Całkowita liczba zastosowanych lamp przyczyniła się do finalnego efektu wykończenia hotelu. Tworząc harmonię między różnymi źródłami światła, stworzyliśmy wyjątkową aurę, która zarówno podnosi funkcjonalność, jak i estetykę całego obiektu. Każdy detal, każde światło, doprowadziło nas do końcowego rezultatu, którym jest zachwycający i niezapomniany Restoria Hotel.