Żyrandole Flos Gino Sarfatti 2097- czy warto?

Włoski design to znane i cenione na całym świecie wzornictwo. Ugruntowana pozycja projektantów marki Flos sprawia, że modele wychodzące spod ich rąk zawsze cieszą się zainteresowaniem i zdobywają sympatię klientów. Podobnie stało się ze znaną kolekcją żyrandoli od Gino Sarfatti. Zobacz, czym wyróżniają się modele, które pokochali odbiorcy.

Gino Sarfatti - twórca znanych żyrandoli marki Flos

Spod rąk Gino Sarfatti’ego wyszło wiele uznanych modeli lamp. Żyrandole 2097 z 1958 roku to do dziś doskonałe oświetlenie eleganckich wnętrz. Żyrandole zapewniają harmonijną atmosferę dzięki rozproszonemu światłu. Modele z serii 2097 to nowoczesne spojrzenie na tradycyjny żyrandol. Ponadczasowa lampa sprawdzi się w stylu tradycyjnym, klasycznym, ale umiejętnie wkomponowana będzie także ozdobą w nowoczesnych wnętrzach.

Żyrandole Flos - modele o zróżnicowanych wielkościach

Żyrandol designerski Flos Gino Sarfatti na 30 żarówek - złoty
Żyrandol designerski Flos Gino Sarfatti na 30 żarówek - złoty

Wśród serii Flos 2097 znajdują się lampy wiszące o różnej ilości żarówek. Większe modele mogą zawierać aż 50 źródeł światła, średnie mają ich 30, a małe żyrandole posiadają miejsce na 18 żarówek. Różnią się także średnicą: modele 2097/18 mają 69 cm średnicy, 2097/30 to 88 cm średnicy. Największe modele mają średnicę jednego metra. Takie zróżnicowanie pozwala na dobranie żyrandola Gino Sarfatti do wielkości wnętrza. Duże modele 2097 sprawdzą się w wysokich pomieszczeniach, do prywatnych salonów polecamy mniejsze lub średnie żyrandole.

Wyjątkowa budowa żyrandoli Flos

Konstrukcja centralna lamp wiszących wykonana jest ze stali. Mosiężne ramiona mogą być wykonane w wersji pozłacanej, chromowanej lub czarnej. Żarówki mogą być przezroczyste lub matowe, w zależności od efektu, jaki chcielibyśmy osiągnąć. Szerokie, rozłożyste ramiona i duża ilość światła, jaką gwarantują lampy Flos sprawia, że są nie tylko elementem dekoracyjnym, ale przede wszystkim funkcjonalnym oświetleniem.

Żyrandole 2097 - lampy do hoteli i prywatnych wnętrz

Wysokie hole i pomieszczenia hotelowe idealnie współgrają z modelami żyrandoli marki Flos. Ich nowoczesny design, mimo iż projekty wcale nie są nowe, sprawia, że hotelarze czy restauratorzy chętnie decydują się na nie. Lampy z taką historią, doceniane na konkursach, budzą zachwyt gości. W prywatnych wnętrzach najlepiej zastosować mniejsze modele, które nie zdominują pomieszczenia, a staną się jego nieodłączną częścią.

Dla kogo żyrandole Flos będą dobrym wyborem?

Oświetlenie sufitowe jest bardzo popularne ze względu na swoją funkcjonalność. Najczęściej stosujemy je w miejscach reprezentacyjnych, bo większość lamp wiszących prezentuje się wyjątkowo dobrze. Żyrandole mogą stanowić główne oświetlenie np. w salonie. Pięknie prezentują się także zawieszone nad stołem i oświetlające miejsce posiłków i spotkań.

Lampy sufitowe mogą być wiszące lub przysufitowe. Rodzaj oświetlenia dobiera się do wnętrza i jego potrzeb. Jeśli zależy nam na funkcji typowo dekoracyjnej, powinniśmy zdecydować się na żyrandole. Wybór żyrandoli Gino Sarfatti 2097 to dobry pomysł dla osób poszukujących eleganckiego oświetlenia z nutą nowoczesności. Nietypowe lampy Flos wpasują się we współczesne wnętrza mimo iż mają już swoje lata. Na tym polega urok ponadczasowych projektów.