Rabaty koszykowe

Strefa wolna od hałasu - poznaj panele akustyczne!

Oświetlenie i akustyka w biurze mogą mieć wpływ na motywację, produktywność oraz ogólne samopoczucie pracowników. Mimo dużych starań, przestrzenie typu open space nie zawsze mają sprzyjającą pracy atmosferę. Polska firma Marbet Felt przychodzi z odpowiedzią na wszystkie towarzyszące temu problemy – są nią akustyczne panele sufitowe LED!

Drukowanie dokumentów, powiadomienia o nowych mailach, współpracownicy rozmawiający przez telefon, szuranie krzesłami, pracująca na najwyższych obrotach klimatyzacja, a dodatkowo szum uliczny. Kumulacja wszystkich tych dźwięków powoduje, że marzymy o jak najszybszym powrocie do domu

Wynikiem występowania utrudnień generowanych przez złą akustykę pomieszczenia jest utrata koncentracji. Towarzyszyć temu mogą niepokój, rozdrażnienie, podniesiony poziom stresu, które ostatecznie doprowadzają do pogorszeniu stanu zdrowia. Niewłaściwie dobrane oświetlenie wpływa zaś negatywnie na kondycję zmysłu wzroku i niewątpliwie męczy – szczególnie, gdy jesteśmy na nie narażeni przez osiem godzin.

Sufitowe panele akustyczne LED MarbetFelt są perfekcyjnym rozwiązaniem dla przestrzeni biurowych, komercyjnych, jak i biurowych. Pochłaniają one dźwięki i redukują pogłos. Lecz to nie wszystko, ich dodatkową zaletą jest emisja światła, generowanego przez mocne diody doskonale odwzorowujące kolory, o indywidualnie dobranej temperaturze barwowej z zakresu 3000K-4000K. Panele te wykonywane są z wysokiej jakości materiałów: aluminium oraz włókniny rPET, powstającej z przetworzonych butelek PET. Mogą być one wykorzystywane jako zamiennik ścianek działowych.

Głowa w górę!

Estetyka i innowacyjność – te hasła perfekcyjnie podsumowują zamysł i kierunek działania marki MarbetFelt. Jednym z produktów stanowiących idealny tego przykład jest pozioma, akustyczna lampa biurowa MarbetFelt AKUS-4 Calm DALI. To panel o wymiarach 160 cm x 85 cm x 5 cm (długość x wysokość x szerokość). Zapewnia on wysoki komfort akustyczny pozwalając na stworzenie prywatnej, izolowanej od hałasu, przestrzeni oraz na odpowiednie oświetlenie miejsca pracy. Tym samym z powodzeniem zastępuje tradycyjne biurowe źródła światła.

Tak jak i inne panele akustyczne, LED Marbetfelt ułatwia stworzenie funkcjonalnej przestrzeni sprzyjającej efektywnej pracy. Niewątpliwą zaletą tej serii produktów jest różnorodność kolorystyczna, czyniąca panele jeszcze bardziej uniwersalnymi i dopasowanymi do wystroju wnętrza, i indywidualnych potrzeb. Użytkownik może wybierać spośród dwunastu barw włóknin (m.in. żółtej, fioletowej, zielonej i grafitowej) oraz pięciu kolorów okuć montażowych (biały, jasnoszary, ciemnoszary, pomarańczowy i czarny). W końcu miło jest pracować w barwnej przestrzeni, która już od rana nastraja nas pozytywnie na resztę dnia.

Postaw biuro do pionu

Kolejnym przyjaznym planecie produktem jest akustyczny, pionowy panel LED MarbetFelt AKUS-1 Calm. Jego forma jest równie spektakularna, co lampy biurowej przedstawionej powyżej. Ten model może być również wykorzystywany w wysokich przestrzeniach. Dzięki wykorzystanej w procesie produkcji włókninie nasze biuro stanie się przytulne i domowe. Włóknina rPET jest także odporna na długotrwałe działanie środków dezynfekujących na bazie alkoholu.

Panele Marbet Felt są lekkie i nie obciążają sufitu, co stanowi ich dodatkowy atut. Dzięki zapewnionej opcji regulacji wysokości można mocować je na dowolnych wysokościach, zyskując tym samym nietuzinkową dekorację sufitu. Dwustronne działanie wygłuszające gwarantuje jeszcze wyższy komfort pracy. Nieodłączną zaletą tych produktów, o której nie należy zapominać, jest możliwość dokładnego oświetlenia wybranego stanowiska światłem, które jest przyjazne oczom. Wspomniany wyżej zakres temperatury barwowej wynosi od 3000K (ciepła, kojarząca się ze wschodami i zachodami Słońca) do 4000K (białaj).

Gdzie jeszcze sprawdzą się sufitowe panele akustyczne LED? To genialne, efektowne rozwiązanie bardzo dobrze spełni swoją rolę także w lokalach gastronomicznych, usługowych i hotelarskich. Za pomocą paneli Marbet Felt z łatwością można ukryć okablowanie, instalacje audio-video, przewody wentylacyjne czy ubytki w suficie. Podwieszając urządzenia na różnych wysokościach uzyskamy niezwykłe efekty wizualne np. tworząc kaskadowe aranżacje.