Realizacja z wykorzystaniem oświetlenia LED w Hotelu Best Western Old Town (Kraków)

Greenie Polska oraz firma architektoniczna R-Design połączyły siły we współpracy, której efektem była realizacja oświetlenia hotelu Best Western Old Town Kraków. Jest to miejsce chętnie wybierane przez goszczących w Krakowie podróżnych, nie tylko ze względu na wysoce korzystną lokalizację, lecz także na wysoki standard prezentowany przez placówkę – na gości czekają między innymi 92 doskonale wyposażone i zaopatrzone pokoje, restauracja, a także sala konferencyjna.

Modernizacja wnętrza

Podstawą realizacji był projekt wykonany przez R-Design, firma Greenie Polska zaś zatroszczyła się o dostarczenie odpowiedniego oświetlenia. Cały proces stanowił element większej modernizacji wnętrza, na jaką zdecydowali się właściciele hotelu, a która poskutkowała uzyskaniem ściśle nowoczesnego designu – cechującego się minimalizmem, lecz nie stroniącego przy tym od intensywnych kolorów. Oświetlenie led Kraków zapewnione przez Greenie Polska musiało wpisać się w tę nową, modernistyczną stylistykę.

Oświetlenie w Hotelu Best Western Old Town
Oświetlenie w Hotelu Best Western Old Town

Oświetlenie i estetyka

Projekt nowego oświetlenia dla hotelu został wykonany przez profesjonalistów za pomocą programu Dialux, co pozwoliło nam na dokładne obliczenie wymaganej ilości światła. Podczas pracy nad nim należało wziąć pod uwagę podstawowe – i najważniejsze – funkcje pełnione przez oświetlenie. Są to – oczywiście – oświetlenie oraz estetyka. Pod tymi względami Greenie Polska nie ma sobie równych – dostarczane przez nich produkty są w stanie spełnić nawet najbardziej precyzyjne i specyficzne wymagania Klienta, ponadto potrafią oni dostosować swoje oświetlenie do dowolnego typu budynków i wnętrz. Realizacja w hotelu Best Western plus Krakow Old Town jest tego godną reprezentacją.

Oprawa Linea Pro Świetlówki LED Greenie Professional

Kompozycja stworzona oświetleniem liniowym led

Jedną z najważniejszych linii produktów wykorzystanych w tym projekcie było oświetlenie liniowe LED – typ, który sprawdził się już wielokrotnie w realizacjach przestrzeni publicznej w rodzaju hoteli, biur czy sklepów. W tym konkretnym przypadku zastosowane zostały dwa modele. Są to Oprawa Greenie Liniowa LED Linea PRO, a także świetlówki LED Greenie Professional.

Temperatura barwowa wykorzystana w tej instalacji obejmowała barwę białą naturalną (4000-4500 K), charakteryzującą się wysokim współczynnikiem oddawania barw, tym samym zaś zachowania naturalnej kolorystyki otoczenia – co w tym konkretnym projekcie było szczególnie ważne. Stosując ten typ oświetlenia, specjaliści z Greenie Polska stworzyli jedyną w swoim rodzaju aranżację oświetleniową, dzięki której hotelowe wnętrza nabrały całkiem indywidualnego, nowoczesnego wyglądu. Było to możliwe głównie dzięki uniwersalności oświetlenia liniowego LED – ich charakterystyczny design pozwala na tworzenie dowolnych niemal kompozycji estetycznych.

Kinkety LED Lampka stołowa LED i kinkety LED
Kinkiety i lampka stołowa led

Oświetlenie led w pokojach hotelowych

Jak zrobić oświetlenie LED w pokoju? W tym wypadku wykorzystano oświetlenie LED do pokoju, które jest nieodzowne pokojom hotelowym, takie jak lampki stołowe stosowane na stolikach czy nocnych szafkach. Wykorzystano też efektowne kinkiety led oświetlające wezgłowia łóżek, w tym wypadku zaprojektowane specjalnie po to, by spełnić konkretne wymagania postawione przez Hotel Western Old Town. Wykonane z najwyższej jakości komponentów, spełniają funkcję lampek nocnych. Ich dodatkową zaletę stanowi fakt, że ich wysokość i położenie mogą być regulowane zgodnie z preferencjami gości. Wszystko to sprawia, że jest do doskonałe oświetlenie LED pokoju.

Oświetlenie LED na zamówienie - dostosowaliśmy produkt pod wymagania klienta

Stworzenie projektu i następująca po tym produkcja tych lampek to niezbity dowód na to, że jako producent oświetlenia LED Greenie Polska jest w stanie dostosować swoje działania do dowolnych potrzeb Klienta. Model, który został zastosowany w hotelu Best Western Kraków, nie pojawia się w naszej stałej ofercie – to z kolei zapewnia ekskluzywność i wyłączność designu. Firma R-Design, odpowiedzialna za estetykę i mająca w tej sprawie ostatnie słowo, podjęła z Greenie Polska ścisłą współpracę w tej kwestii, co zaowocowało oświetleniem doskonale dopasowanym do stworzonej przez nich aranżacji wnętrz.

Greenie Polska dołożyło wszelkich starań, by dostarczony i wykonany przez przedstawicieli firmy design nie tylko cechował się elegancją, nowoczesnością i minimalizmem, ale też był wydajny i energooszczędny. Przykładowo hotelowa klatka schodowa została wyposażona w niezwykle wydajne, a przy tym estetyczne kinkiety, które zostały wykorzystane również jako oświetlenie dodatkowe restauracji.

Taśma LED
Taśma LED

Taśma led - zastosowanie dla podkreślenia detali

Kolejnym elementem, który znalazł zastosowanie w aranżacji oświetleniowej hotelu, jest taśma LED, która została wykorzystana na przykład przy barze – dzięki niej stał się elegancki i stylowy, użycie taśmy pozwoliło też lepiej wyeksponować półki z alkoholami poprzez instalację pod szkłem okrywającym bar.

Oświetlenie liniowe w łazienkach Oświetlenie liniowe w łazienkach

Oświetlenie led w łazienkach

Każda realizacja firmy Greenie Polska cechuje się troską o najdrobniejsze detale – było tak w przypadku wykończenia baru, a także podświetlanych luster. To ostatnie stanowiło kwestię zarówno odpowiedniego oświetlenia, które jest niezbędne podczas higieny i pielęgnacji, jak i estetyczną – taśma LED zastosowana przy lustrach łazienkowych to elegancki i zarazem dyskretny sposób na udekorowanie wnętrza. Poza tym łazienki wyposażono w oświetlenie liniowe LED.

Designerskie żyrandole z linii Puff Buff Orc

Designerskie żyrandole z linii Puff Buff Orc

Tym, co zdecydowanie przykuje uwagę gości w tej aranżacji, jest użycie designerskich żyrandoli z linii Puff Buff Orca – czyli jedynych w swoim rodzaju lamp wykonanych z miękkiego pcv wypełnionego powietrzem. Zostały one wykorzystane jako górne oświetlenie LED sufitowe baru, przy jednoczesnym zastosowaniu żarówek Corn Like E27. To rozwiązanie, które w doskonały sposób podkreśliło nowatorską estetykę zastosowaną w wystroju całości. Lampy te nadają się nie tylko do przestrzeni publicznej - świetnie sprawdzą się również w domowym zaciszu jako oświetlenie LED salon.

Zaoszczędzono 70 - 80 % energii elektrycznej

Modernizacja zaoszczędziła 70% energii elektrycznej

Podsumowując, uzyskany efekt stanowi idealną realizację wszystkich założeń poczynionych w projekcie, którego podstawowym celem było uzyskanie aranżacji ściśle nowoczesnej i przy tym niekonwencjonalnej. Dzięki zastosowaniu produktów marki Greenie Polska uzyskano ponadto oświetlenie energooszczędne, które dzięki najnowocześniejszym technologiom użytym w jego produkcji pozwala oszczędzać nawet 70-80% energii elektrycznej. Jest to tym ważniejsze, gdy przychodzi do oświetlenia dużych przestrzeni publicznych takich jak Hotel Best Western Old Town.

20 000 zł oszczędności

Oświetlenie led = oszczędności rzędu 20 tys. zł

Przed zastosowaniem oświetlenia LED Greenie Polska zużycie prądu w hotelu sięgało 71131 kWh miesięcznie, a po modernizacji spadło do 13432 kWh. To zaś oznacza, że, przy hurtowych stawkach za energię elektryczną, zapewniliśmy hotelowi oszczędności rzędu co najmniej 20 tys. zł miesięcznie. Oszczędności te zapewniły bardzo szybki – 13 miesięczny zwrot kosztów poniesionych na inwestycję (ROI).

Zapraszamy na stronę firmy Greenie Polska oświetlenie doradztwo w celu zasięgnięcia porady odnośnie aranżacji i realizacji oświetlenia.


Wszystkie lampy led marki Greenie »
Wszystkie źródła światła led marki Greenie »