Przydomowy ogród francuski - jak oświetlić?

W przeszłości zdobiły zamki i dwory. Wyróżnia je regularna kompozycja, mnogość elementów ozdobnych oraz obiektów reprezentacyjnych. Ogrody francuskie. Jak je urządzić? W jaki sposób umiejętnie rozmieścić lampy zewnętrzne? Odpowiadamy!

Ogrody francuskie - ponadczasowa moda, styl, charakter

Moda na francuskie ogrody zrodziła się w połowie XVII wieku. Styl - zróżnicowany w swym gatunku - trwał około 150 lat. W tym czasie znacznie zmieniały się jego cechy gatunkowe oraz przewodnie reguły. Do najpowszechniejszych - najczęściej stosowanych zabiegów ogrodniczych i architektonicznych - zaliczyć należy m.in: regularną kompozycję roślin, symetrycznie poprowadzone aleje oraz szereg obiektów użytkowych: ławki, gabinety ogrodowe, rzeźby oraz fontanny.

W ogrodach francuskich (utrzymanych w stylu barokowym) istotną rolę odgrywał światłocień pozwalający na uzyskanie dynamicznego kontrastu otoczenia. Omawiany zabieg osiągano poprzez różnicowanie wysokości terenu oraz staranne dobieranie sąsiadujących ze sobą roślin. Obecnie dany efekt można z łatwością osiągnąć przy pomocy odpowiednio dobranego oświetlenia. Pomocne w tym aspekcie okażą się lampy zewnętrzne przeznaczone do ogrodu.

Ogród francuski w XXI wieku - jakie lampy zewnętrzne wybrać?

Linearna kompozycja ogrodów francuskich przypadnie do gustu osobom ceniącym porządek oraz niezachwianą estetykę. Starannie poprowadzone alejki, równo przycięte rośliny oraz dokładne planowanie. Pod tym kątem ogrody francuskie z lekka przywodzą na myśl japońskie podwórza - doprawione szczyptą finezji i pnącej się ku górze roślinności.

Najważniejszym elementem ogrodów francuskich jest panujący światłocień. Nadaje on całości unikalnego charakteru, wprowadza nutę niezdefiniowanej obecności do przewidywalnej przestrzeni zaprojektowanej przez człowieka. Efekt światłocienia najłatwiej osiągnąć przy pomocy specjalistycznej lampy do ogrodu. Jakie produkty wybrać? Czym się kierować? Odpowiadamy!

Zewnętrzna lampa podłogowa Nemo Borne Béton Grande

Zewnętrzna lampa podłogowa Nemo Borne Béton Grande to niekwestionowany faworyt dzisiejszego zestawienia. Elegancka lampa o francuskiej nazwie, która swoją aparycją przyćmiewa najwymyślniejsze architektoniczne kreacje. Nie sposób znaleźć produktu, który lepiej wpisuje się we wnętrza francuskich ogrodów. Co o niej wiemy?

Zewnętrzna lampa podłogowa Nemo Borne Béton Grande została wykonana z betonu oraz specjalistycznego tworzywa sztucznego. Niesztampowy dobór materiałów współgra z kształtem lampy. Razem kreują spójną całość wobec której nie sposób przejść obojętnie. Produkt emituje ciepłe światło o jasności 1920 lumenów oraz temperaturze 3000K. Wisienką na torcie okazuje się wysoka wartość CRI 80. Dzięki niej światło lampy Nemo w doskonały sposób oddaje kolory otoczenia.

Taśma LED
Lampa zewnętrzna Nemo Borne Beton

Lampa ogrodowa Nowodvorski LHOTSE I

Lampa ogrodowa Nowodvorski LHOTSE I została zaprojektowana z myślą o kierowaniu oświetlenia na przydomowe ścieżki. Nowoczesny produkt, łączący w sobie solidne wykonanie oraz niebanalny wygląd - to właśnie lampa ogrodowa LHOTSE I.

Lampa ogrodowa LHOTSE I spełnia wszelkie wymagania stawiane obiektom przeznaczonym do pracy w ogrodzie. Wytrzymała aluminiowa obudowa, wysoka klasa szczelności IP54 oraz długa żywotność źródła zasilania, to trzy koronne argumenty przemawiające za jakością wykonania. Na dużą uwagę lampy Nowodvorski zasługuje także wysoki wskaźnik oddawania barw CRI >80. Oznacza to, że emitowane przez lampę światło w doskonały sposób wydobywa kolory z oświetlanego otoczenia. Przypomina pod tym względem naturalne światło słoneczne.

Lampa zewnętrzna gruntowa Greenie

Lampa zewnętrzna gruntowa to nowoczesny produkt przeznaczony do osadzenia w ziemi. Dzięki swojemu jasno sprecyzowanemu przeznaczeniu, lampa może zostać umiejscowiona w trudno dostępnych miejscach, nieograniczona znajdującymi się na powierzchni obiektami.

Lampa zewnętrzna gruntowa Greenie została wyposażona w zintegrowane źródło światła, zdolne do wyemitowania oświetlenia o maksymalnej jasności 1440 lumenów oraz temperaturze światła 2800-3200K. Dzięki wysokiej klasie wodoszczelności IP66 produkt jest w pełni zabezpieczony przed działaniem zróżnicowanych warunków atmosferycznych. Deszcz, porywisty wiatr oraz gradobicie - tej lampie to niestraszne. Dzięki minimalistycznemu wyglądowi lampa Greenie z łatwością wpisze się w każdą zieloną przestrzeń. Jej delikatny charakter nie zaburzy roślinnej aranżacji, a emitowane przez nią światło podkreśli naturalną, bogatą w kolory, scenerię.

Lampy zewnętrzne to nieodzowny element nowoczesnych ogrodów francuskich. Subtelne kształty, miła dla oka aparycja i nieocenione w swym działaniu oświetlenie, to trzy koronne argumenty przemawiające za zakupem specjalistycznych produktów oświetleniowych. Myślisz o założeniu ogrodu francuskiego? Zadbaj o światłocień!