Praktyczne i efektowne oświetlenie do kuchni - czy to możliwe?

Odpowiednie oświetlenie miejsca, w którym przyrządzamy popisowe dania, powinno ukazywać to, co w potrawach najważniejsze. Doskonałe oświetlenie do kuchni sprawi natomiast, że wszystkie, nawet nie do końca smakujące potrawy, będą wyglądały jak stworzone przez najlepszych szefów kuchni. Jakie oświetlenie do kuchni wybrać, by wyglądało elegancko, a przy tym niedrogo?

Centralne źródło światła - plafon do kuchni

Argumentem przemawiającym za plafonami w kuchni jest przede wszystkim higiena. Na plafonach nie osiada kurz i tłuszcz, co w przypadku lamp wiszących jest dużym problemem. Ponadto istnieją plafony do kuchni, którymi bez podnoszenia się od stołu można sterować za pomocą pilota. Jest to bardzo wygodne z tego względu, że po obfitym obiedzie nikomu nie chce się ruszać z miejsca. Pilot gwarantuje nam możliwość ściemniania, a dzięki specjalnej aplikacji na smartfona, możemy otrzymać również inne przydatne funkcje. Plafonem z tego typu funkcjami jest wysokiej jakości lampa sufitowa Dalen C406T, posiadająca aż 10 stopni jasności.

Lampa sufitowa Dalen C406T

Oświetlenie nad stołem - modne lampy wiszące

Jeśli kuchnia jest wystarczająco wysoka, warto pomyśleć o lampach wiszących. Oświetlenie do kuchni w takiej postaci jest dużo bardziej spektakularne niż plafony i gwarantuje nam większą wiązkę światła skierowaną wprost na nasz stół.

Prawdziwymi specjalistami w dziedzinie lamp do kuchni są projektanci Lumina Deco. Potrafią stworzyć takie projekty, które nie tylko odpowiednio będą oświetlały całe pomieszczenie, ale przede wszystkim ozdobią kuchnię i jadalnię w wyjątkowy sposób. Warta polecenia w szczególności jest lampa wisząca Lumina Deco Bessa, która zawieszona w grupie, w odpowiednich odległościach, może stworzyć wrażenie designu prosto z największych światowych restauracji.

Lampa wisząca Lumina Deco Bessa

Kiedy jednak miejsca wystarcza tylko na jedną lampę, idealnym rozwiązaniem jest Lumina Deco Ettore. Lampa wisząca znana z wielu ekranizacji filmowych sprawi, że posiłki będą smakowały niczym najwytworniejsze potrawy ze świata Hollywood.

Lampa wisząca Lumina Deco Ettore

Przed rozpoczęciem posiłku, należy go również przygotować w równie dobrze oświetlonym miejscu. Centralne oświetlenie nie zawsze poradzi sobie z zakamarkami kuchennymi, którymi zdecydowanie można nazwać obszar na blacie kuchennym. W takich miejscach sprawdzi się taśma LED Greenie, która jest odporna na różnego rodzaju wstrząsy i zawilgocenia. Jest łatwa w montażu i dostarcza nam odpowiednią ilość światła, a to przecież najważniejsze w oświetleniu blatu kuchennego.

Wybór odpowiedniego oświetlenia do kuchni wymaga sporo kunsztu designerskiego i zmysłu dobrego smaku. Dzięki odpowiednim lampom stworzymy atmosferę, która zachwyci każdego odwiedzającego nasze pomieszczenia, a klimat podczas wspólnych posiłków również ulegnie znacznej poprawie. W naszym sklepie dostępna jest szeroka gama lamp kuchennych, która gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie.