Porównanie oświetlenia przemysłowego LED AluCorn Greenie

Porównanie oświetlenia przemysłowego LED AluCorn Greenie z konkurencyjnymi, podrabianymi produktami

Jako jedyna firma w Polsce oferujemy 3 LATA GWARANCJI na przemysłowe oświetlenie LED! Istnieje także możliwość przedłużenia okresu gwarancyjnego do 5 lat. Oferowane przez nas żarówki LED ALUCorn to najbardziej efektywny zamiennik tradycyjnych lamp sodowych, rtęciowych lub metahalogenowych. Wyróżniają się pod względem oszczędności energii i kosztów. Dzięki kątowi padania światła równym 360° żarówki AluCorn mogą być z powodzeniem montowane w obecnie stosowanych oprawach pionowych jak i poziomych w zastosowaniu przemysłowym, ogrodowym czy w oświetleniu ulicznym. Na polskim rynku coraz częściej pojawiają się żarówki LED niewiadomego pochodzenia. Aby ustrzec naszych klientów przed kupnem niesprawdzonego produktu, przygotowaliśmy zestawienie porównujące nasze żarówki z odpowiednikami konkurencji.

Specyfikacja zasilania i źródła światła

Podstawową różnicą między produktem oferowanym przez nas a produktem konkurencji jest udokumentowana wydajność świetlna ponad 100lm/W, gdzie konkurencja nie osiąga zwykle nawet 80lm/W. Czasami mogą się Państwo spotkać z wartościami zawyżonymi, jednak nikt poza naszą firmą nie posiada dowodu w postaci testów. Na życzenia naszych klientów możemy udostępnić wyniki testów oraz pomiary fotometryczne żarówek AluCorn Greenie. Dodatkowo w poniższej tabeli przedstawiamy podstawową specyfikację techniczną żarówek AluCorn Greenie oraz podobnych produktów oferowanych przez konkurencję.

Rozpraszanie ciepła

Rozpraszanie ciepła jest własciwością bardzo istotną w oświetleniu LED, ponieważ przeciwdziała nadmiernemu nagrzewaniu żarówki. Specjalny zaprojektowane elementy żarówek z serii AluCorn Greenie umozliwiają bardzo dobre odprowadzanie ciepła i zapewniają idealną wentylację. W poniższej tabelce mogą Państwo poznać dokładną specyfikację systemów wentylacyjnych w żarówkach proponowanych przez naszą firmę oraz w produktach oferowanych przez konkurencję.Na potrzeby tego porównania przeprowadziliśmy pomiary temperatury nagrzewania się żarówek. Temperatura radiatora w żarówce AluCorn Greenie wynosi około 56 st.C podczas gdy odpowiednik konkurencji nagrzewa się aż do 69 st.C. Różnica jest znacząca i ma wpływ na wydajność oraz żywotność żarówki. Ponad to żarówki AluCorn o mocy 86W, 113W oraz 135W posiadają wbudowany system ochronny przed przegrzewaniem. Jest to układ zasilania z funkcją kontroli termicznej, który po osiągnięciu temperatury 95°C ogranicza pobór prądu do połowy (tym samym także moc świecenia do połowy) i działa tak do momentu aż zasilacz wychłodzi się do 50°C. Wtedy znów przestawia się na pełną moc. Cykl wychładzania trwa relatywnie krótko i nie zdarza się w normalnych warunkach pracy, czyli przy oprawach z dobrą wentylacją. Chłodzenie aktywne (wiatraczek) pracuje non-stop. Przy aktywnym chłodzeniu, żarówka się nie nagrzewa - temperatura przy pracy 24h/dobę nie przekracza 40°C.

Forma i materiał wykonania

Żarówki AluCorn Greenie

- specjalnie zaprojektowany i opatentowany kształt

- plastikowe części wykonane z ognioodpornego włókna szklanego

- 8 rowków o wielkości 9mm - zapewniają bardzo dobrą wentylację

Żarówki konkurencji

- niecertyfikowany materiał, zwykły powszechnie używany plastik

- 8 otworów o średnicy 2,5mm, które wentylują gorzej niż rowki zastosowane w naszym produkcie.

Na poniższym zdjęciu można wyraźnie dostrzec różnice w budowie oraz w sposobie wykonania.

Korpus żarówki


Żarówki AluCorn Greenie wyróżniają się na tle konkurencji dzieki temu, że każdy element w korpusie jest samodzielny. Taką żarówkę można całkowicie zdemontować w razie jakiejkolwiek awarii i sprawdzić konkretną część. Żarówki oferowane przez konkurencję zbudowane są w taki sposób, że wszystkie elementy tworzą nierozerwalną całość. W przypadku awarii jednego elementu nie da się nic zrobić, ponieważ nie da się go wymontować czy też wymienić.

Certyfikaty i gwarancja


Żarówki AluCorn Greenie posiadają certyfikaty RoHS i CE, a także dodatkowo certyfikat TUV, którego nie mają produkty oferowane przez konkurencję. Gwarancja na nasz produkt to aż 3 lata, podczas gdy gorsze jakościowo żarówki innych firm objęte są jedynie 2 letnią gwarancją.W chwili obecnej posiadamy wielu zadowolonych klientów instytucjonalnych, którzy zakupili u nas żarówki AluCorn Greenie. Mamy także spacjalną ofertę dla gmin i samorządów. Zapraszamy do kontaktu. .