Oświetlenie przemysłowe LED Highbay

Modernizacja oświetlenia to poważny temat – zwłaszcza dla dużego przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją lub kompleksową logistyką dla klientów zewnętrznych. Optymalnie oświetlona przestrzeń pracy jest niezbędna ze względu na system zmianowy oraz na fakt, że ma ono niebagatelny wpływ na wydajność pracowników. To ostatnie jest decydujące dla sukcesów każdej firmy. Coraz więcej przedsiębiorstw szuka sposobów na zwiększenie konkurencyjności. Jednym ze sprawdzonych sposobów może być szukanie oszczędności właśnie w eksploatacji oświetlenia. Zamieniając stare lampy typu wyładowczego na nowoczesne lampy przemysłowe, dokonujemy inwestycji, która szybko przyniesie same korzyści. Przeczytaj ten artykuł do końca i przekonaj się, co proponujemy.

Oświetlenie przemysłowe - na co zwrócić uwagę?

Aby nasza inwestycja w nowe lampy przemysłowe była udaną decyzją i przynosiła korzyści przez lata, powinniśmy dokonać przeglądu dostępnych na rynku produktów. Nowe lampy dla przemysłu powinny mieć znacznie mniejszy pobór energii elektrycznej, kąt rozsyłania światła dostosowany do wysokości stropu i specyfiki pracy w danym miejscu. Ponadto, dany model lampy powinien posiadać podwyższoną klasę szczelności, która zapewni bezawaryjne działanie, gdy wilgotność powietrza na hali produkcyjnej znacznie wzrośnie. Nie bez znaczenia jest również temperatura barwowa świecenia, która powinna być jak najbardziej zbliżona do tej dostarczanej przez światło słoneczne w środku dnia.
Kluczowym czynnikiem przy wyborze powinna być jakość produktu, której najlepszym potwierdzeniem jest zadowolenie firm, które postanowiły wybrać dane oprawy. Oznacza to, że należy szukać marki, która może pochwalić się licznymi realizacjami modernizacji z własnymi produktami w roli głównej. W ofercie sklepu Światłolux znalazły się produkty doświadczonej firmy Greenie Polska, która posiada znaczny dorobek w tej materii. Modelem godnym uwagi jest zwłaszcza lampa przemysłowa typu Highbay, której różne wersje wielokrotnie sprawdziły się w przestrzeni magazynowej i produkcyjnej.


Czym jest oświetlenie LED Highbay?

Oświetlenie przemysłowe Highbay to rodzina lamp charakteryzująca się zastosowaniem najwyższej jakości komponentów konstrukcyjnych. Źródłem światła są tu niezwykle wydajne diody marki CREE, Philips oraz Bridgelux – liderów wśród producentów elektroluminescencyjnych źródeł światła. Lampy Highbay oferują kąty rozsyłania światła z przedziału od 90 do 120 stopni, w zależności od konfiguracji i modelu. Oznacza to, że mogą one pracować zarówno pod nisko sklepionym sufitem, jak i w magazynach o wysokim składowaniu towarów. Godnym uwagi jest fakt, że każda lampa przemysłowa Highbay od Greenie Polska posiada potwierdzoną Certyfikatem Politechniki Warszawskiej wydajność świetlną. Oznacza to, że spełniają one normy fotobiologiczne, zapewniające komfortowe warunki pracy. Klienci, którzy zdecydują się na modernizację oświetlenia z udziałem lamp LED dla przemysłu Highbay, mają zapewnioną 5-letnią gwarancję na każdy model z tej serii.

Oświetlenie LED Highbay - dla kogo?

Oświetlenie Led typu Highbay, jak wspomniano na początku, to oferta skierowana do dużych przedsiębiorstw produkcyjnych, logistycznych, a także dla małych i średnich firm. Produkty z serii Hightbay ze względu na swoją konstrukcję można z powodzeniem zainstalować w nisko sklepionych pomieszczeniach z wykorzystaniem konstrukcji danego pomieszczenia. Umożliwiają one zarówno tradycyjne zawieszenie, jak i montaż natynkowy za pomocą specjalnych uchwytów. Ze względu na zastosowane technologie, takie jak energooszczędne diody o żywotności rzędu 50 000 godzin, proponowane oprawy LED zapewnią oszczędności na lata i wysoką jakość światła. Pozbawione wad, jakie występują w lampach typu wyładowczego, takich jak drażniący efekt migotania i emisja promieniowania UV, będą stanowiły nowoczesne wyposażenie każdego nowoczesnego przedsiębiorstwa.


Highbay Greenie LED Slim Professional – do nisko sklepionych magazynów i małych hal produkcyjnych

Pierwszą lampą, którą warto polecić to lampa przemysłowa Highbay Greenie LED Slim Professional od Greenie. Produkt dysponuje światłem o natężeniu 15 000, 23 000 i 30 000 lm w zależności od wybranej konfiguracji. Posiada szczelność w klasie IP65, co oznacza, że będzie bezawaryjnie działać nawet w warunkach znacznej wilgotności powietrza. Lampa jest dostępna w temperaturze barwowej białej naturalnej, która optymalnie odwzorowuje kolory farb, materiałów itp. Ponadto, barwa naturalna jest idealna do pracy intelektualnej z dokumentacją, instrukcjami czy etykietowaniem produktów. Lampy przemysłowe typu Highbay LED Slim Professional mogą zapewnić oszczędności rzędu nawet 700 zł w skali roku, co sprawia, że inwestycja szybko się zwraca. Zyskujemy oprawę o maksymalnej skuteczności świetlnej z żywotnością 50 000 godzin nieprzerwanej pracy. Lampa sprawdzi się doskonale w oświetlaniu małych magazynów, pomieszczeń gospodarczych itp.

Lampa przemysłowa LED Greenie HighBay HighTECH – do magazynów wysokiego składowania

Dla przedsiębiorstw posiadających zaplecze w postaci magazynów wysokiego składowania i chcących pozbyć się starych opraw na wyładowcze źródła światła, proponujemy modernizacje przy pomocy modelu Greenie HighBay HighTech. Swoją konstrukcją przypomina klasyczne oprawy kubłowe typu goliat, ale na tym podobieństwo się kończy. Lampa HighTech posiada zintegrowany panel led oparty o najwyższej jakości diody światowej marki CREE o żywotności 50 000 h. Dostarczane światło jest wzmacniane przez strukturę odbłyśnika, którym wyłożony jest klosz lampy . Model jest dostępny z kloszami dostarczającymi światło o kącie rozsyłania wynoszącym 25, 60 i 90 ° w zależności od wyboru klienta. Lampy serii Highbay HighTech dają możliwość wyboru temperatury barwowej między białą naturalną a zimną białą. Przedmiotem wyboru jest również moc dostępna w 6 poziomach od 120 do 480W. Lampy przemysłowe Highbay dają również możliwość wyboru natężenia światła od 13 000 do nawet 38 000 lumenów. Niezależnie od konfiguracji, każda lampa posiada szczelność w klasie IP65, pozwalającą pracować im zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Modele serii HighTech posiadają wbudowane zasilacze marki MeanWell HLG. Zastosowana konstrukcja umożliwia montaż przez zawieszenie, montaż natynkowy, z wykorzystaniem elementów konstrukcyjnych budynku, a nawet montaż naścienny.

Lampa LED IC HighBay Linear Philips od Greenie – doskonałe oświetlenie linii produkcyjnych i wąskich przestrzeni.

Ostatnią propozycją z serii HighBay, jaką proponujemy w niniejszym wpisie, jest lampa dla przemysłu LED IC HighBay Linear Philips. Ten model jest wprost stworzony do magazynów wysokiego składowania. Umożliwia on stworzenie ciągu światła, który doskonale oświetli wąską linię produkcyjną lub inne istotne miejsce w magazynie. Lampa została wyposażona w wydajne diody Philips 3030 SMD, których światło zostało wzmocnione przez optykę zastosowanych soczewek. Ich główną zaletą jest zastosowany zasilacz, który gwarantuje stały dopływ prądu mimo niestabilnego napięcia. To sprawia, że mogą one bez usterek pracować w zakładach produkcyjnych z urządzeniami generującymi przepięcia. Lampa występuje w kilku wariantach oferujących różne kąty rozsyłania światła. To pozwala dostosować jej pracę do potrzeb danego pomieszczenia. Lampa przemysłowa Linear posiada wysoką wydajność świetlną 120 lm/W i oferuje natężenie światła z przedziału 12 000 do 30 000 lm. Do wyboru mamy tu dwie standardowe temperatury barwowe: białą naturalną i białą zimną. To co wyróżnia lampę przemysłową HighBay Linear to szczelność w klasie IP65 pozwalająca jej pracować w warunkach wysokiego stopnia zapylenia i podwyższonej wilgotności oraz najwyższa możliwa klasa odporności mechanicznej IK10. Wszystko to sprawia, że lampa spełni najwyższe wymogi bezpieczeństwa pracy i będzie sprawnie pracować najcięższych warunkach przemysłowych.Profesjonalne lampy przemysłowe w ofercie sklepu Światłolux.pl

Oświetlenie LED dla przemysłu to rodzina lamp do zadań specjalnych. Mają stanowić długoletnią inwestycję przez dostarczanie światła wysokiej jakości i generować oszczędności z tytułu mniejszego poboru energii elektrycznej. Już dziś podejmij decyzję o modernizacji oświetlenia na lampy w technologii LED. Wykorzystaj bezpieczny i sprawdzony program ESCO.

Szukasz oświetlenia dla przemysłu? Sprawdź pełną ofertę! »