Modne lampy w kolorach 2021 roku

Piękny Classic Blue odchodzi w zapomnienie, ustępując miejsca tym razem aż dwóm kolorom roku. Po katastrofalnym 2020 roku, rok 2021 staje pod znakiem nadziei i siły, a te najlepiej wyraża duet szarości i cytrynowej żółci. Wybierz nośnik tych pozytywnych emocji - lampy w kolorach roku 2021.

Jakie są kolory roku 2021?

Pantone Color Institute to uznana na całym świecie instytucja, która zajmuje się m.in. wybieraniem kolorów, nadawaniem im znaczeń, a także wskazywaniem roli koloru w historii. Pod okiem czujnych specjalistów, w ostatniej edycji wzięto pod uwagę kluczowe wydarzenia roku 2020 i emocje, jakie opanowały cały świat. Tak wybrane zostały dwa kolory: szary i żółty. Wychodząc na przekór smutku, bólu, strachu i nostalgii - negatywnym uczuciom, które wisiały w powietrzu od początku marca, instytut proponuje kolory symbolizujące siłę i nadzieję.

1. Szary

Szary, przywodzący na myśl twarde skały, jest synonimem stawiania czoła przeciwnościom losu niczym głaz, który pozostaje niewzruszony pod naporem morskich fal. Tak my, jako społeczeństwo jesteśmy w stanie przetrwać powoli przemijającą, choć wciąż obecną pandemię.

2. Żółty

Kolor szary w pojedynkę może być depresyjny. Dlatego oprócz jego siły, potrzebna jest również nadzieja. I tutaj do akcji wkracza kolor cytrynowy. Dodatki w żółtym kolorze są nośnikiem pozytywnych emocji. Żółty kolor kojarzy się z latem, dodaje energii i wzbudza poczucie szczęścia. Żółty kolor w aranżacji wnętrz symbolizuje więc to, czego potrzebujemy teraz najbardziej - nadzieję na lepsze jutro.

Oba kolory roku 2021 są także niezwykle przyciągającą kompozycją, która buduje nowoczesny klimat z domieszką stylu retro

Lampy w kolorach roku 2021

Podczas gdy Classic Blue dobrze prezentował się zarówno na ścianach, jak i w postaci dodatków, kolor żółty jest zbyt wyrazisty by całkiem zdominować przestrzeń. Dlatego najlepiej za wiodący kolor uznać szary, a żółty ukazywać w formie przełamujących przestrzeń dodatków. Oprócz klasycznych detali takich jak poduszki, zasłony, wazony czy obrazy, polecamy naszą specjalność, czyli lampy designerskie w kolorach roku 2021.

Żółta lampa designerska Umage

Umage to marka, która jak żadna inna potrafi wykorzystywać kolory do tworzenia niezwykłych lamp designerskich. Lampy Umage nawiązują do kolorów natury, takich jak leśna zieleń, błękit nieba, czy turkus oceanu. Żółta lampa wisząca Umage Asteria to nośnik naturalnej słonecznej energii.

Lampa wisząca Umage Asteria 2211

Lampy w kolorze cytryny Nemo

Lampy Nemo mają bogatą historię, która jest ściśle związana z kluczowymi projektantami lat 50. XX wieku - a właśnie w tych latach królowały wyraziste kolory, np. żółty. Dlatego marka Nemo posiada w swojej ofercie żółte kinkiety i żółte lampy stołowe takie jak Pivotante À Poser autorstwa jednej z popularniejszych projektantek lat 50. Charlotte Perriand. Żółta lampa retro Pivotante À Poser to doskonały dodatek do sypialni czy dekoracji salonu.

Lampy stołowe Nemo Pivotante À Poser (żółta - PAPEDG11, niebieska - PAPEDB11, biała - PAPEDW11)

Kolorowe lampy Flos

Flos aż obfituje w wielobarwne projekty lamp designerskich. Marka Flos oferują głównie lampy nowoczesne i eleganckie. Do tych pierwszych zaliczyć można, bez wątpienia wyjątkowy projekt żółtej lampy wiszącej Ok marki Flos. Nowoczesna lampa sufitowa to dzieło oparte na zasadach fizyki. Obiekt wieńczy obciążnik utrzymujący całą delikatną konstrukcję w pionie.

Lampy wiszące Flos Ok (żółta - F4640019, biała - F4640009, czarna - F4640030)

Szukasz sposobu na wdrożenie kolorów roku 2021 do swojego wnętrza? Pomaluj ściany na szaro lub wybierz meble w tym kolorze, a wszystko podsyć żółtymi dodatkami takimi jak lampy LED. Jeśli jednak wolisz dominację koloru żółtego i dodatki w drugim kolorze roku to w naszym sklepie znajdziesz również designerskie lampy LED w szarym kolorze. Dodaj sobie siły i nadziei z kolorami roku 2021.