Rabaty koszykowe

Lampy ścienne do czytania - jakie wybrać?

Lubisz usiąść w ulubionym fotelu i na chwilę oderwać się od świata, czytając książkę? Mimo iż ma to być chwila odpoczynku, by dała nam odetchnienie, musimy się do niej przygotować. Pomogą nam w tym odpowiednie lampy ścienne do czytania. Sprawdź, jak je wybrać.

Kinkiety do czytania - podstawa to wysokość

Czytamy w różnych miejscach. Najczęściej mamy swój ulubiony fotel lub miejsce na kanapie, gdzie lubimy usiąść i oddać się lekturze. Nie zawsze wiemy, dlaczego tak jest, ale są miejsca, gdzie czyta się nam przyjemniej. Składa się na to kilka czynników. Oczywiście liczy się wygodny fotel, ale istotną kwestią, o której nie możemy zapomnieć, jest usytuowanie źródła światła. Ma to szczególne znaczenie w przypadku lamp ściennych. Muszą znajdować się na odpowiedniej wysokości, by zapewnić komfort czytania oraz odpowiedni kąt padania światła. Zaleca się, aby kinkiet mocować ok. 75 cm od miejsca siedzenia (od fotela lub łóżka w sypialni).

Jaka barwa w lampce do czytania?

Lampki do czytania poza faktem, że muszą znajdować się na odpowiedniej wysokości powinny posiadać także odpowiednią barwę światła. Do nauki dobra jest barwa naturalna, wieczornemu relaksowi sprzyja natomiast barwa ciepła. Dobrze więc jeśli uwzględnimy to, wybierając kinkiet do sypialni czy salonu przy którym zamierzamy czytać. Dobierając światło do czytania, pamiętajmy, że żarówki do lampy możemy wybrać w dowolnej barwie. Podobnie też jest z wbudowanymi modułami LED do kloszy. Występują one w różnych barwach światła i możemy wybrać interesujące nas modele.

Dobierz barwę do zadania - ściemnialne kinkiety

Dobrym rozwiązaniem jest zakupienie kinkietu do czytania, który będzie miał regulowaną barwę światła. Można też wybrać lampę ścienną z opcją ściemniania. Dzięki temu ustawiasz moc światła, dostosowując ją do aktualnych warunków i wykonywanych zadań. Lampy ścienne tego rodzaju są bardzo popularne, są to bowiem lampki do czytania, do nauki i pracy, a także dające światło dekoracyjne modele.

Lampy ścienne do czytania - przykładowe modele

Kinkiet Nordlux 84291003 Strap 15
Kinkiet Nordlux 84291003 Strap 15

Aby ułatwić Wam wybór kinkietu, który służył będzie do czytania, przedstawiamy kilka propozycji wartych rozważenia. Kinkiet Sheraton AP2 biały to wygodny model, który posiada dwa źródła światła. Jednym źródłem jest żarówka, drugim jest wbudowany moduł LED. Dodatkowy moduł LED znajduje się na regulowanej, elastycznej odnodze. Stanowi dodatkowe światło podczas czytania. Podobnie skonstruowany jest kinkiet Ideal Lux Hotel AP2 Bianco White. Bardzo wygodny i funkcjonalny jest także kinkiet Focus AP1 Czarny. Regulowane ramię pozwala ustawić światło tak, jak akurat potrzebujemy.

Marka TK Lighting proponuje całkiem podobny model - kinkiet TK Lighting 2449 Lagos. Ładne i funkcjonalne modele pozwalają na dowolność w ustawieniu kierunku padania światła, co jest bardzo przydatne i wie o tym każdy zapalony mol książkowy. Odmienną, ale także sprawdzoną propozycją jest kinkiet Nordlux 61681001 MIB 6. Wiele możliwości aranżacyjnych pozostawia natomiast zastosowanie kinkietów Nordlux 84291003 Strap 15. Występują one w kilku wersjach, dlatego można dobrać kolor i dekorację w interesującym kolorze, by pasowała do aranżacji.

Funkcjonalne kinkiety o różnorodnych zastosowaniach

Kinkiety do czytania to bardzo uniwersalne modele. Mogą znaleźć się w sypialni, salonie, przedpokoju. Często zapominamy, że lampy ścienne mogą stanowić doskonałe źródło światła do czytania. Kinkiety do sypialni sprawdzą się w tej roli idealnie. Będą pełniły funkcję lampek nocnych. Przemyślane oświetlenie da nam dużo radości, a światło dobrane do czytania poprawi komfort i ochroni oczy przed rażeniem i nadmierną ekspozycją na zbyt jasne światło.