Lampa podłogowa LED - 5 propozycji naszego sklepu

Lampy podłogowe cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego — nowe budownictwo zapewnia nam obszerne mieszkania. Ponieważ miejsca jest dużo, przyda się nam lampa podłogowa LED. Świetnie dopełni wnętrze jako dodatkowe źródło światła — i do tego energooszczędnego. Dlatego dziś przedstawimy kilka interesujących lamp podłogowych z wbudowanym panelem LED.

Lampy podłogowa LED w salonie — dodatkowe źródło światła

Choć lampy podłogowe LED wobec możliwości stosowania lampek biurkowych wydają się nam być zbędnym dodatkiem, to warto rozważyć dawane przez nie możliwości. Po pierwsze możemy pogrążyć się w lekturze książki w ulubionym fotelu. Nie musimy siadać do biurka, które kojarzy się nam z pracą i siedzieć na zwyczajnym krześle. Pozwólmy sobie na to, aby nic nie zakłócało rytuału czytania książki, który może być najlepszą formą relaksu. Wystarczy, że wybierzemy lampę podłogową LED z odpowiednią wysokością i ustawimy ją nad fotelem. Jest nam wygodnie, chronimy wzrok przed przemęczeniem, a w pobliżu nie ma nic co by kojarzyło się nam z obowiązkami.

Po drugie lampa podłogowa LED, jak wskazuje nazwa, ma energooszczędne źródło światła. Najlepszej jakości lampy LED dostarczają więcej światła niż zwyczajne żarówki i nie zużywają więcej energii niż tradycyjna żarówka wolframowa. W dobie podwyżek prądu każda możliwość obniżenia rachunków jest na wagę złota. Warto więc kierować się myśleniem ekonomicznym w wyborze naszej lampy podłogowej.


Po trzecie jeśli nasze lampy sufitowe dostarczają nam dość światła, a my jednak preferujemy tradycyjną lekturę przy lampce biurkowej, pomyślmy o lampie do salonu o dekoracyjnym charakterze. Nie musi ona emitować tylko światła przeznaczonego do czytania, ale do tworzenia nastroju. Współczesne lampy podłogowe LED mają niesamowity design i naprawdę stanowią przyciągający uwagę dodatek w mieszkaniu. Zaimponuje ona przyjaciołom zaproszonym na domówkę i może pomóc stworzyć przytulny nastrój podczas randki.

Lampa podłogowa LED dla kanapowych moli książkowych

Jeśli perspektywa połączenia wylegiwania się w fotelu i czytania książki jest dla nas kusząca, warto zdecydować się na polecaną przez nas lampę podłogową LED Artemide 1734W50A Demetra. Interesująca nas lampa ma design o wyraźnie technicznym wyglądzie. Ma ona długie na 130 cm ramię z zaawansowaną regulacją nachylenia, stabilną podstawę oraz klosz z uchwytem do ustawiania odpowiedniej wysokości. Źródłem światła w tej lampie podłogowej LED jest energooszczędny panel o mocy 8W i jasności 360 lumenów. Światło ma temperaturę barwową ciepłą - białą, która idealnie nada się do wieczornej lektury tuż przed pójściem spać. Dzięki temu nie będziemy nadmiernie rozbudzeni.

Lampa podłogowa Artemide 1734W50A Demetra LED

Lampa podłogowa LED do salonu — szczypta luksusu

Dla niektórych z nas lampa do salonu powinna łączyć praktyczny charakter z dostojnym wyglądem. Jeśli mieszkanie ma imponujący wystrój ze złotymi akcentami, warto zadbać o to, aby lampa podłogowa LED nawiązywała do takiego wnętrza. Do takich upodobań możemy śmiało polecić model od doświadczonego producenta designerskich lamp marki Umage. Wybrana przez nas lampa podłogowa LED do salonu to Umage 2339 Asteria Floor Forest Green.

Lampa Umage Asteria Floor Charakteryzuje się prostym designem i gustowną kolorystyką. Mamy tu metalowy trzonek z okrągłą podstawą utrzymane w barwie złota. Zwieńczeniem jest klosz w formie zielonego spodka. Jest tu panel LED z matowym dyfuzorem o mocy 24W dostarczający światła o jasności 1100 lumenów. Światło ma ciepły odcień i jest optymalnie rozpraszane. Lampa Asteria 2339 Floor Forest doskonale łączy ze sobą rolę ozdoby i lampy do czytania. Warto ustawić ją nad fotelem lub przy kanapie.

Lampa podłogowa Umage 2339 Asteria Floor forest green

Minimalistyczna lampa podłogowa LED

Nowocześnie urządzony salon to najczęściej linie proste w designie mebli i czarno-biała paleta barw. Dla fanów surowych wnętrz również mamy coś specjalnego. Minimalistyczny wystrój wymaga równie minimalistycznych dodatków. Do takiego miejsca doskonale będzie pasować lampa podłogowa LED Nemo SPILWW23 Spigolo. Jest to lampa w formie szkieletu bryły o trójkątnych podstawach. Ma ona biały kolor i  trzy panele LED umieszczone na dwóch bokach górnego trójkąta oraz na trzonku lampy. To bardzo interesujące rozwiązanie mamy tu dwa źródła światła o mocy 33W (górna granica) dostarczające aż 1756 lumenów jasności. Dostarczane światło ma temperaturę barwową ciepłą białą (3000K). Taka lampa podłogowa LED może być ustawiona nad kanapą, fotelem oraz w rogu salonu, jako nietypowa ozdoba.

Lampa podłogowa Nemo SPILWW23 Spigolo Biała

Nieszablonowa lampa podłogowa LED

Być może nudzą nas linie proste, a od lampy podłogowej LED oczekujemy wyjątkowo nietypowego designu. Dla poszukujących takich form mamy propozycję w postaci lampy podłogowej LED Foscarini 255003-10 Tuareg. Ta wyjątkowo ekspresyjna lampa podłogowa ma stabilną podstawę w formie trójnogu. Są tu również przyciągające uwagę ramiona przypominające rozkładem gałęzie drzewa. Umieszczono w nich panele LED kierujące światło w różne strony. Światło ma temperaturę barwową ciepłą białą oraz aż 4050 lumenów jasności. Światła jest więc dość, aby czytać książkę i wykonywać inne czynności.

Lampa podłogowa Foscarini 255003-10 Tuareg

Drewno, szkło i wino — lampa podłogowa LED dla koneserów

Ostatnia lampa podłogowa LED z naszego asortymentu to prawdziwa gratka dla sommelierów i osób posiadających piwniczkę z winem. Lampa LED Wooden Bar Walnut to zachwycający dodatek do wnętrz łączący cechy dwóch przedmiotów lampy i stojaka. Wykonano ją z cienkich płatów drewna i obramowano w wytrzymałe szkło. Wbudowany panel LED o mocy 30W rozświetla lampę światłem o jasności 2500 lumenów. Wbudowana elektronika pozwala sterować jasnością za pomocą bezpłatnej aplikacji Smart Home z poziomu urządzenia mobilnego. Możemy więc dopasować światło do potrzeb i okazji bez zbędnego zużywania energii. Największą satysfakcję nabywcy tej lampy podłogowej LED będą schowki na butelki. Możemy tam umieścić wina lub inne ulubione alkohole. Światło panelu LED podświetli je, dając niesamowity efekt. Lampa LED Wooden Bar Walnut to doskonały dodatek imprezowy.

Lampa LED Wooden BAR Walnut Wi-fi Control

Lampy podłogowe LED - fantastyczny design tylko w ofercie sklepu Światłolux.pl

Możemy śmiało powiedzieć, że asortyment naszego sklepu stanowi odpowiedź na zróżnicowane gusta naszych klientów. Wybór lamp podłogowych LED wciąż rośnie, a my dalej szukamy oryginalnych form. Znajdź wymarzoną lampę podłogową LED, która dopełni wystrój wnętrza Twojego mieszkania.