Kryształowe żyrandole, plafony i lampy wiszące do salonu

Lampy kryształowe nie są zarezerwowane jedynie do eleganckich sal balowych. Choć dawniej rzeczywiście spotkać je można było głównie w wykwintnych pomieszczeniach, gdzie podkreślały status właścicieli. Dziś jednak projektanci wprowadzili kryształowe plafony, żyrandole i lampy wiszące do mieszkań, gdzie prezentują się oryginalnie i dodają klasy wnętrzom.

Choć kryształowe oświetlenie nie jest zarezerwowane wyłącznie do salonu, tam jest najczęściej wykorzystywane, mimo iż pasuje również do jadalni czy sypialni. Salon to miejsce najbardziej reprezentacyjne, dlatego chcemy, by się wyróżniało. Jeśli nie wiesz, czy lampy z kryształu są odpowiednie do Twojego wnętrza, zapoznaj się z naszym artykułem. Lampy wiszące, plafony, żyrandole - które będą najlepsze i na co zwrócić uwagę?

Lampy kryształowe - do jakich wnętrz pasują?

Wbrew pozorom kryształ nie jest zarezerwowany wyłącznie dla określonego stylu. Będzie dobrym dodatkiem do stylu glamour, retro, vintage i do stylu klasycznego. Ważne jednak, by pamiętać, że lampy wykonane z kryształu mogą zdominować wnętrze. Trzeba uważać, by nie przesadzić, bo z eleganckiego efektu można uzyskać kicz. Dodatki we wnętrzu z kryształowym oświetleniem powinny być subtelne i być jego uzupełnieniem, mogą materiałem lub formą nawiązywać do oświetlenia. Grunt to nie przesadzić.

Lampy kryształowe - żyrandole

Kryształowe żyrandole to zwykle centralne oświetlenie salonu. Podkreśla wyposażenie pomieszczenia, dodaje klasy i splendoru. Na tego typu oświetlenie powinny zdecydować się osoby odważne i chcące zapewnić sobie oryginalne wnętrze. Duży kryształowy żyrandol będzie się prezentował pięknie, ale resztę wyposażenia trzeba dobrać do niego, nie na odwrót. Okazały żyrandol np. IdealLux 75150 Florian SP18 będzie doskonałym dodatkiem do przestronnego salonu. To doskonała propozycja dla tych, którzy lubią błyszczeć.

Jeszcze większego efektu można oczekiwać od modelu Gioconda SP8 Oro IdealLux. Ten żyrandol kryształowy wzorowany jest na kandelabrach. Złota barwa dodaje elegancji, a cały model jest niezwykle ekskluzywny. Salon z takimi lampami będzie nietuzinkowym miejscem. Pamiętajmy, że żyrandole w większym rozmiarze będą odpowiednie do przestronnych salonów, w małych absolutnie się nie sprawdzą.

IdealLux 75150 Florian SP18


Gioconda SP8 Oro IdealLux


Kryształowe lampy wiszące

Mieniące się blaskiem lampy wiszące to doskonały sposób na wprowadzenie wyjątkowego klimatu. Nie muszą być jednak tak wystawne jak przytoczone powyżej. Lampa wisząca Zuma Line Platt to przykład modelu, który wyłożony jest kryształową powłoką. Dużo subtelniejsze oświetlenie łatwiej dopasować. Lampa zapewnia oryginalne efekty świetlne i jest ozdobą wnętrza. Trzy okręgi zawieszone są na różnych wysokościach co daje oryginalne wrażenie. Lampa skupia na sobie wzrok i pięknie się mieni.


 Lampa wisząca Zuma Line Platt

Plafony z kryształu

Spośród oświetlenia sufitowego do naszego salonu możemy wybrać także popularne plafony. Plafon Zuma Line Blink Ceiling to doskonałe połączenie srebrzystego klosza i zwisających kryształków. Całość jest bardzo elegancka i wprowadza wyjątkową atmosferę. Model jest też funkcjonalny, poza faktem, że prezentuje się genialnie, daje też dużo światła, by oświetlić salon.

Plafon IdealLux Orion PL5 to przykład lampy kryształowej, która może być zastosowana zarówno w minimalistycznym wnętrzu jako kontrapunkt, jak i w eleganckim i ekskluzywnym salonie. Chromowany metal, w połączeniu z fasetowanymi kryształami, które działają jak dyfuzor światła, daje oryginalny efekt.


Plafon Zuma Line Blink Ceiling


Plafon IdealLux Orion PL5

Lampy sufitowe są niezastąpione w salonie, a wybór wersji kryształowej pozwoli na wyróżnienie pomieszczenia. Wybór: czy będzie to kryształowy plafon, żyrandol czy lampa wisząca z kryształu zależy przede wszystkim od naszych możliwości. Znaczenie będzie miał przede wszystkim rozmiar pomieszczenia oraz styl urządzenia wnętrza. Każdy marzy o odrobinie luksusu. Dzięki lampom z kryształu jest to możliwe. Oryginalne kryształowe oświetlenie jest dość drogie ze względu na zastosowany materiał, często jednak można trafić na lampy imitujące kryształ, które prezentują się równie elegancko. Warto rozważyć taką opcję, jeśli nie możemy pozwolić sobie na oryginalne kryształowe oświetlenie. Plafony czy żyrandole? Każda lampa kryształowa będzie się prezentować doskonale jeśli zostanie prawidłowo dobrana.

Zobacz wszystkie lampy do salonu»