Kreatywne lampy - powiew świeżości w aranżacjach wnętrz

Miejsca komercyjne muszą zaskakiwać, by odznaczyć się na tle konkurencji. Jak przełamać nudę w aranżacji hotelu czy restauracji? Klientów przyciąga przede wszystkim atmosfera budowana estetyką. W swoim mieszkaniu również chcielibyśmy mieć wyjątkowe rzeczy. Poznaj kreatywne lampy, których funkcja nie kończy się na walce z ciemnością.

Przełamanie nudy

Najpierw poznaliśmy świeczki, następnie lampy naftowe, w końcu żarówki. Teraz gdy osiągnęliśmy perfekcję w tworzeniu idealnych źródeł światła, idziemy o krok dalej, nadając mu dodatkowe cechy. Standardowe lampy w postaci nudnych plafonów i foremnych lamp wiszących rzadko wzbudzają pozytywne emocje. Zazwyczaj pozostają niezauważone przez gości, a nawet przez nas samych. Zaradzić temu może tylko wyjątkowo estetyczny design albo funkcjonalność. Przedstawiamy kreatywne lampy o niebanalnym charakterze, które przyciągną spojrzenie oraz wprowadzą w przestrzeń powiew świeżości. To idealne opcje to miejsc komercyjnych oraz prywatnych mieszkań.

1. Moc kolorów

Psychologia barw uczy nas, że każdy kolor znajduje odzwierciedlenie w naszych emocjach. Zieleń uspokaja, niebieski relaksuje, a czerwień budzi pożądane. Nie powinniśmy się jednak ograniczać do jednego koloru ścian. W końcu wszyscy jesteśmy zmienni, nasze emocje to istna sinusoida. Dlatego kolory w otoczeniu, w którym przebywamy, również powinny nadążać za naszym nastrojem. Przytaczamy lampy spełniające to zadanie.

Lampa stołowa Nemo On Lines

Lampa Nemo On Lines składa się z prostokątnych bloków, które można dogodnie ustawiać, tworząc pożądane konfiguracje. Projektant lampy - Jean Nouvel, nazywa lampę grą kolorowych powierzchni, co w pełni odzwierciedla jej charakter. Barwne formy ustawione są w szynach umożliwiających ich przesuwanie. Tak operatywna konstrukcja wyzwala wszelkie pokłady kreatywności, pobudzając umysł do pracy. Lampa Nemo On Lines to świetny wybór szczególnie do biur i gabinetów, w których stagnacja i rutyna osłabia nasz zapał do pomysłowych działań.

2. Nie tylko lampa

Każdy przedmiot ma swoje zastosowanie - lampa daje światło. Kwiaty upiększają pomieszczenie. A gdyby tak połączyć obie funkcje? Na rynku jest dostępnych wiele lamp o odmiennym charakterze. Eleganckie - kryształowe, loftowe - z metalu. Do ich wyrobu wykorzystywane są ciekawe materiały jak gęsi pierz lub marmur. Jednak by nadać lampie niespotykanego stylu, nie trzeba wcale posuwać się do tak niekonwencjonalnych technologii.

Lampa szklana 4concepts Bergen

Na pierwszy rzut oka ta lampa stołowa wygląda na klasyczne źródło światła. Jednak duża podstawa lampy 4concepts Bergen przypomina piękny szklany wazon - nie bez powodu. Wnętrze lampy stoi puste, pięknie się prezentując, przepuszcza światło i przyczynia się do wrażenia otwartej przestrzeni. Wnętrze lampy można łatwo urozmaicić, np. zasypując szklaną wazę płatkami róży, muszelkami bądź ozdobnymi kamieniami. Klienci docenią tak kreatywne i eleganckie wykorzystanie źródła światła.

3. Daj upust swoim pomysłom

Czasem patrząc na dany przedmiot, wydaje nam się, że nie jest on doskonały. Każdy z nas ma jakieś własne preferencje, własne oczekiwania i przywiązuje wagę do innych szczegółów. Chodząc po sklepach, szukamy swojego wymarzonego ideału, często bez skutku, bo nikt inny dotąd nie miał takiego pomysłu. W takiej sytuacji jesteśmy skazani na hand made bądź znalezienie produktu pozwalającego na sporą modyfikację.

Żyrandol Umage Silvia Mini Create

W lampie wiszącej Umage widać zamiłowanie do natury, które jest jedną z cech producenta. Kolejną jest innowacyjność, która objawia się w lampie Silvia. Lampa składa się z papierowych listków do samodzielnego złożenia. Sam możesz zdecydować, ile fragmentów znajdzie się na lampie i w ten sposób modyfikować strumieniem światła. Jeśli w Twojej głowie drzemią ulubione cytaty, postacie z bajek czy imiona bliskich możesz je samodzielnie narysować na lampie. Każdy listek lampy Umage Silvia można pomalować na inny kolor, można na nich pisać i drukować. Dekoratorzy wnętrz komercyjnych mogą wykorzystać je w kreatywny sposób, drukując na nich np. logo hotelu, bądź menu restauracji. Producent na swojej stronie oferuje szablony i pomysły gotowe do druku.

4. Pokaż własny styl

Największy sukces odnoszą miejsca komercyjne posiadające swój własny, niepowtarzalny charakter. Jedne restauracje słyną z tego, że mieszczą się w piwnicy, inne zachwycają marmurowymi ścianami. Część lokali przyciąga tematycznością, np. zachęcając fanów Harry’ego Pottera czy Gwiezdnych Wojen. Wszystkie miejsca opierają swoją pozycję na wyglądzie. Taśmy LED to sposób na zaakcentowanie niepowtarzalnego charakteru pomieszczenia i nadanie marce własnej tożsamości.

Taśma LED Greenie Running

Taśmy LED to źródła światła pozwalające na wiele zastosowań. Taśmą Greenie Running można podświetlić najważniejsze elementy pomieszczenia, nadać ciekawego charakteru półkom z alkoholem w barze czy nadać intrygującego charakteru przestrzeni pod stołem. Można tworzyć z nich wzory, wizualizując drzemiący w głowie pomysł. Do taśmy warto zakupić profil LED, który pozwoli na obudowę taśm, potrzebną do uzyskania symetrycznych form. Dodatkowo taśma RGB nie ogranicza się do jednego koloru.

Światło jest silnym kreatorem atmosfery. Nie zauważamy go, ale jego obecność znacząco wpływa na nasz nastrój. Zastosowanie kreatywnych lamp nie tylko sprawi, że światło zostanie docenione, ale także przykuje spojrzenia klientów, którzy uszanują aranżacyjne starania.