Jak wybrać odpowiednie ogrzewanie podczerwienią?

Ogrzewanie na podczerwień to temat, który przyciąga coraz więcej osób. To dzięki temu, że ten rodzaj ogrzewania jest dobry dla środowiska, a samo generowanie ciepła jest szybkie. Dlatego warto dowiedzieć się więcej o tej nowoczesnej technice cieplnej wykorzystującej klasyczne metody ogrzewania znane od zawsze.


Jak działa ogrzewanie podczerwienią?


Ogrzewanie podczerwienią, choć dla wielu wydaje się być nowoczesnym wynalazkiem, w rzeczywistości jest znane właściwie od zawsze. To dokładnie ten sam proces, który zachodzi przy ogrzewaniu przez słońce. Dlatego na przykład piece kaflowe również są w rzeczywistości generatorami ciepła podczerwonego. Rozwój tej technologii pozwolił stworzyć odpowiednie produkty, które działają doskonale i bez żadnych zagrożeń. Ogrzewanie na podczerwień różni się od innego tym, że ogrzewa nie powietrze, a same przedmioty znajdujące się w pobliżu.


Ogrzewanie na podczerwień - czy warto?


Dzięki temu, że ogrzewanie podczerwone działa na przedmioty, a nie powietrze - ogrzewa zdecydowanie efektywniej, ponieważ nie traci energii skupiając ją na powietrzu. Poza tym ogrzewanie podczerwienią odczuwamy właściwie od razu po rozpoczęciu jego generowania - nie trzeba czekać na to, aż ociepli się powietrze wokół produktu. Dlatego tego typu rozwiązania są coraz częstsze w wielu sytuacjach. Panele grzewcze na podczerwień są więc niezwykle wartościowymi produktami w wielu sytuacjach, a także klasyfikuje się jako energooszczędne ogrzewanie dzięki niewielkiemu zużyciu prądu.


Ogrzewanie na podczerwień do domu

Najczęstszym miejscem, w którym można spotkać maty grzewcze, panele grzewcze i inne tego typu produkty, jest dom. Dzięki szybkości działania i niewielkiemu zużyciu energii elektrycznej, ogrzewanie podczerwienią sprawdzi się idealnie w każdym domowym pomieszczeniu. Poza tym tanie ogrzewanie podczerwienią jest dodatkowym plusem dla alergików, ponieważ nie porusza ono cząstek kurzu znajdujących się w powietrzu, a co za tym idzie, zmniejsza możliwość reakcji alergicznej. Dlatego nieważne czy interesuje nas ogrzewanie kuchni, ogrzewanie pokoju gościnnego czy jakiegokolwiek innego pomieszczenia - ogrzewanie podczerwienią to świetny wybór w każdej z opcji.

Mata grzewcza Greenie Heat

Jako energooszczędne ogrzewanie domu spełni się idealnie mata grzewcza na podczerwień od Greenie. Tego typu produkt może generować 220W na metr kwadratowy i jest w pełni przyjazny środowisku. Maty można zamontować pod podłogą i szybko cieszyć się ciepłym uczuciem pod naszymi stopami. Tego typu produkt nadaje się też do montażu na ścianie lub suficie - w zależności od naszych potrzeb. Doskonałym plusem jest możliwość wybrania odpowiedniej ilości, która spełni nasze oczekiwania. Imitowane przez panel na podczerwień promienie słońca ogrzeją nasze pomieszczenie szybko i skutecznie.


Lustrzany panel grzewczy na podczerwień Greenie Heat 60x60cm 400W


Panel grzewczy w formie lustra to nieco inny sposób na ogrzewanie podczerwienią do domu. Tego typu produkt skutecznie ogrzeje pomieszczenie o powierzchni do dziesięciu metrów kwadratowych. Doskonałym plusem jest łatwość montażu - nie trzeba montować go pod ścianą lub podłogą. Panel grzewczy na podczerwień wyróżnia się też wyglądem, ponieważ wygląda jak klasyczne, proste lustro. Może więc znaleźć dwa zastosowania - jako lustro i jako generator ciepła.


Jakie ogrzewanie na podczerwień do biura?


W zależności od wielkości naszego biura, ogrzewanie na podczerwień będzie wymagało różnych wielkości mat lub paneli. Dlatego warto przejrzeć ofertę naszego sklepu zajmującego się sprzedażą tego typu rozwiązań i wybrać ilość dopasowaną do wielkości pomieszczenia. Warto też przemyśleć wybór między panelami, a matami. Przy wynajmowanych pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się panele, których nie trzeba montować pod warstwą ściany czy podłogi, a ewentualny demontaż będzie bardzo prosty.


Panel grzewczy na podczerwień Greenie Heat 60x120cm 800W czarne szkło


Panel grzewczy z czarnym szkłem od Greenie to połączenie doskonałego wyglądu i technologii ogrzewania podczerwienią. Tak jak poprzednie wymieniane w tym artykule produkty, panel generuje ciepło tak jak słońce. Wielkim plusem jest to, że niepotrzebny jest sezonowy przegląd stanu ogrzewania, co odciąża portfel inwestora. Grzejnik na podczerwień zajmuje bardzo mało miejsca, jest wyjątkowo ładny i efektywnie ogrzeje pomieszczenie o wielkości nawet dwudziestu metrów kwadratowych.


Termostat do ogrzewania podczerwienią Greenie T005

W każdym biurze i miejscu, w którym działa ogrzewanie na podczerwień, ważne jest także odpowiedni termostat. Jednym z nich jest Greenie T005, który pozwoli na programowanie 24/7 oraz dwa sensory temperatury. Jego maksymalne obciążenie to 16A (czyli 3680W), a więc przykładowo 16 metrów kwadratowych maty grzewczej Greenie dla jednego obwodu. Można też zamontować większy obwód - wtedy potrzebny będzie dodatkowy stycznik montowany osobno.

Ogrzewanie podczerwienią dla przemysłu

Choć może się to wydawać niemożliwe, w rzeczywistości również większe pomieszczenia przemysłowe mogą być ogrzewane poprzez promienie podczerwone. Do tego typu zastosowań potrzebne będą generatory ciepła podczerwonego o większej mocy takiej jak 2400 watów.

Panel grzewczy na podczerwień Greenie przemysłowy 2400W - 3,5m+

Panel przemysłowy na podczerwień Greenie to doskonały wybór do wszelkich pomieszczeń przemysłowych oraz hal magazynowych. Panel powinien być montowany na wysokości od 3,5 do 10 metrów, a dwie płyty aluminiowe (każda po 1200W) można rozdzielić na dwie fazy. Obudowa jest w tym przypadku wykonana ze stali malowanej proszkowo, a maksymalna temperatura generowana przez panel to aż 380 stopni Celsjusza.

Panel grzewczy na podczerwień Greenie przemysłowy 3600W - 3,5m+

Jeszcze większa i mocniejsza opcją jest panel na podczerwień o mocy 3600 watów. Tak jak poprzednika, montuje się go na wysokości powyżej 3,5 metra. Jednak tym razem moc 3600W jest rozdzielona pomiędzy trzy panele pokryte elektrolitycznie warstwą krzemu. Każdy z paneli można rozdzielić na osobną fazę.

Ogrzewanie na podczerwień pozwoli na szybkie nagrzanie obiektów wokół. Warto więc dobrze przemyśleć wybór i dostosować generatory ciepła tak, by dawały one optymalne ciepło do każdego pomieszczenia. Oferta sklepu Światłolux pozwoli wybrać spośród najlepszych produktów.