Instalacja fotowoltaiczna. Zyskaj 5000+

Energia z odnawialnych źródeł energii dla Twojego domu

Zastanawiasz się jak obniżyć rachunki za prąd? A czy wiesz, że rachunki za energię mogą spaść nawet do zera?! Sprawdź czym jest program „Mój prąd” oraz dlaczego warto ubiegać się o dofinansowanie.

„Mój prąd” – dofinansowanie do paneli fotowoltaicznych

Chciałbyś mieć panele słoneczne na dachu Twojego domu, ale martwi Cię koszt instalacji fotowoltaicznej? „Mój prąd” to program polskiego rządu, który zakłada dofinansowanie do paneli słonecznych. Przewidziany budżet to 1 miliard złotych. Dofinansowanie ma wynosić maksymalnie 5 tysięcy złotych dla 200 tysięcy polskich rodzin. Programem zostaną objęte instalacje o mocy od 2 do 10 kilowatów (kW). Czytaj dalej i dowiedz się dlaczego warto skorzystać ORAZ pośpiesz się z decyzją, ponieważ o przyznaniu dofinansowania decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej o programie przeczytasz tutaj.

Zalety instalacji fotowoltaicznej

Fotowoltaika to dziecina nauki i techniki, która zajmuje się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną. Ogniwa fotowolaiczne są tworzone z wafli krzemowych krystalicznych. Z ogniw tworzy się całe panele, które służą do tworzenia instalacji. Zastanawiasz się, czy warto zainwestować w panele słoneczne?
Oto zalety:

  • darmowa i nieograniczona energia – spadek Twoich rachunków za energię, którą możesz czerpać z natury
  • pełne wykorzystanie energii– panele fotowoltaiczne przetwarzają nie tylko bezpośrednie promieniowanie słoneczne, ale także odbite i rozproszone (np. w pochmurny dzień)
  • niskie koszty eksploatacji – prosty i bezobsługowy system
  • decentralizacja – instalacja na dachu Twojego domu sprawia, że jesteś zwolniony od kosztów związanych z przesyłaniem energii przez dostawcę
  • redukcja emisji CO2 – w trakcje produkcji energii nie wydziela się produkcja szkodliwych związków i dwutlenku węgla oraz gazy cieplarniane.

Pozyskanie energii ze źródeł odnawialnych w Polsce

Czy wiesz, że mimo szeregu zalet, energia słoneczna wykorzystywana w Polsce stanowi zaledwie 0,7%? Niewiele więcej, bo 2% to energia wody, natomiast energia z wiatru to 12%.

Pozyskanie energii ze źródeł odnawialnych wg nośników w Polsce w 2016 r.[źródło: https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/srodowisko-energia/energia/energia-ze-zrodel-odnawialnych-w-2017-roku,3,12.html]

A teraz spójrz na mapkę Polski:


Energia słoneczna jest najbardziej dostępnym rodzajem energii odnawialnej. W Polsce praktycznie każdy rejon może z niej korzystać. Zależy to jednak od wielu czynników, m.in. od długości dnia i zachmurzenia, ale także od efektu zacienienia od sąsiednich budynków. W Polsce występuje więc różnorodny rozkład promieniowania słonecznego w ciągu całego roku. Mimo to, większość rejonów naszego kraju mieści się w przedziale od 3600 do >3800 MJ/m2.

[źródło: https://budowlaneabc.gov.pl/charakterystyka-energetyczna-budynkow/informacje-poradnik/okreslenie-oplacalnych-sposobow-poprawy-efektywnosci-energetycznej-wlasciwych-dla-typow-budynkow/wykorzystanie-odnawialnych-zrodel-energii/]

Instalacje energooszczędne

Mamy nadzieję, że widzisz już, że inwestycja w panele słoneczne po prostu się opłaca. Dodatkowo możesz teraz obniżyć koszt instalacji i skorzystać z programu „Mój prąd”. Według szacunków, inwestycja zwróci się zaledwie w kilka lat!

Naszym obowiązkiem jest dbać o środowisko. Jedna reklamówka mniej, jedna plastikowa butelka mniej – chociażby codziennie, aż w końcu wyeliminujemy złe nawyki, które szkodą nam, naszym dzieciom i środowisku. Możesz czynić małe kroki, ale warto abyś posiadał panele słoneczne i korzystał z prądu „za darmo”. Aby to uczynić, gorąco zachęcamy także do innych proekologicznych rozwiązań, jak np. oświetlenie solarne i przydomowa elektrownia wiatrowa.  

Oświetlenie solarne uliczne na Światłolux.pl

Ogromnym zainteresowaniem i uznaniem cieszą się nasze lampy solarne uliczne. Doskonale sprawdzają się jako oświetlenie ogródka, oświetlenie parku oraz oczywiście jako oświetlenie uliczne. Najchętniej wybierany model posiada akumulator litowo-żelowo-fosforowy, który jest bezpieczniejszy i żywotniejszy niż akumulator litowo-jonowy. Ma pojemność 575Wh, co sprawia, że lampa może świecić nieprzerwanie nawet 19 godzin! Dodatkowo lampa solarna uliczna 50W Greenie posiada czujnik ruchu, którego zasięg sięga aż 10 metrów. Dzięki tej lampie możesz mieć bezpłatną i ekologiczną energię w Twoim gospodarstwie domowym.


Dostępne lampy solarne uliczne znajdziesz tutaj.

Oświetlenie solarne do domu na Światłolux.pl

Lampa solarna Greenie to nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się jako oświetlenie ogrodu, podwórka, podjazdu czy drzwi wejściowych. Lampa wykonana jest z wysokiej jakości materiałów. Posiada ogniwo fotowoltaiczne, które wykorzystuje energię słoneczną jako główne źródło zasilania. Dodatkowo lampa solarna LED posiada czujnik ruchu i zmierzchu, który zwiększa energooszczędność..

Lampa solarna z czujnikiem ruchu i zmierzchu do kupienia tutaj


Turbiny wiatrowe na Światłolux.pl

W ofercie naszego sklepu znajdziesz niewielkie turbiny wiatrowe, które doskonale sprawdzą się do stworzenia przydomowej elektrowni wiatrowej. Produkt o pionowej osi obrotu (typ VAWT) jest niedużych rozmiarów oraz pracuje bardzo cicho. Decydując się na ten produkt, możesz zamontować turbinę na dachu swojego domu i uniknąć formalności związanych z uzyskaniem różnych pozwoleń a zyskać energię do urządzeń domowego użytku.Wszystkie nasze turbiny wiatrowe są w dziale wyprzedaży. Zostały ostatnie sztuki! Produkt ze zdjęcia dostępny tutaj.Na Światłolux.pl nie znajdziesz paneli słonecznych, ale możesz kupić oświetlenie LED, które jest energooszczędne oraz tak samo jak fotowoltaika jest rozwiązaniem nowoczesnym i proekologicznym. Spraw, że będziesz mógł powiedzieć: „Ja za mój prąd nie płacę prawie wcale”. A chyba chcesz, prawda? Innowacyjne rozwiązania technologiczne oraz korzystanie z odnawialnych źródeł energii naprawdę się opłaca.