Graypants Scraplights, Chrona, Moon - poznaj nowe kolekcje

Lampy Graypants Scraplights, Chrona czy Roest to znane już w wielu krajach kolekcje, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Teraz dostępne są już w Polsce. Co wyróżnia lampy Graypants i jakie kolekcje znajdziesz w naszym sklepie internetowym?

Marka Graypants narodziła się w pierwszej dekadzie XXI wieku. Dwóch architektów - Jon Junker i Seth Grizzle postanowiło stworzyć ekologiczną firmę, która działałaby w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Projektanci odnieśli wielki sukces. Choć najbardziej znane są lampy Graypants, to marka produkuje także meble. Ostatnio stworzyła także tekturowe ścianki działowe, które z dużym powodzeniem wykorzystywane są w przestrzeniach biurowych. Jakie są najpopularniejsze kolekcje Graypants?

Lampy z tektury Graypants Scraplihgts

Najpopularniejszym produktem, jakie wyszedł z fabryki Graypants są lampy wykonywane z tektury pochodzącej z recyklingu. Projektanci postanowili wykorzystać niepotrzebny już materiał, by nadać mu nowe życie. Pomysł okazał się tak dobry, że lampy Scraplights stały się flagowymi modelami marki. Są precyzyjne wycinane laserem, co pozwala na uwidocznienie charakterystycznej budowy tektury falistej. Lampy Graypants Scraplights posiadają główne serie w kolorze naturalnym i białym. Modele inspirowane są otaczającą naturą. Popularne Scraplights Moon to efekt inspiracji Księżycem. Równie popularne są serie inspirowane kamykami, które twórcy znaleźli na plażach w pobliżu Seattle. Lampy z tych serii posiadają indywidualne współrzędne kamyka, którym inspirowany był dany model.

Lampa wisząca Graypants GP-1263-a Scraplights Hive15 white
Lampa wisząca Graypants GP-1263-a Scraplights Hive15 white

Nowoczesne lampy LED Graypants Chrona

Choć inspiracje wciąż są podobne, kolekcja Chrona wyróżnia się. Są to modele ze zintegrowanym źródłem światła. Swym kształtem i wyglądem nawiązują do gwiazd. Tworząc świetlistą obręcz wokół, nawiązują do poświaty, jaka okala gwiazdy. Lampy Graypants Chrona występują w różnych konfiguracjach - w orientacji poziomej i pionowej, łącząc je, można stworzyć niesamowitą, gwiezdną konstelację. Do wyboru w kolekcji Chrona mamy także modele z mosiądzu i stali nierdzewnej.

Lampa wisząca Graypants GP-285-a LED Chrona Dish10v brass
Lampa wisząca Graypants GP-285-a LED Chrona Dish10v brass

Oryginalne lampy Graypants Roest

Niecodzienna propozycja oświetlenia. Modele w serii Roest wykonane są bowiem z zardzewiałego żelaza. Oddają fascynację nie tylko naturą, ale także materiałem. Bezpretensjonalne, minimalistyczne formy lampy Graypants Roest sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach. Naturalnie zardzewiała stal podczas procesu obróbki zabezpieczana jest przed dalszym rdzewieniem, zachowuje jednak swój unikatowy i charakterystyczny wygląd. Lampy Roest to nowoczesne spojrzenie na oświetlenie, które znalazło już wielu odbiorców.

Lampa wisząca Graypants GP2000-AZ Roest 15v Zinc
Lampa wisząca Graypants GP2000-AZ Roest 15v Zinc

Lampy Graypants - ekologiczne podejście do tworzenia

Dziś ekologia ma ogromne znaczenie i odzwierciedla się to w każdej dziedzinie życia. Marka Graypants doskonale to rozumie i ochrona środowiska jest jej bliska. Nie tylko wykorzystuje do swoich projektów recyklingowane materiały - jak tektura czy zardzewiała stal. Przy łączeniu lamp Scraplights używa się bezpiecznego, nietoksycznego kleju. Troska o środowiska widoczna jest na każdym etapie tworzenia lamp Graypants.

Lampy wiszące, stołowe, kinkiety - lampy Graypants dopasowane do aranżacji

Lampy Graypants to różnorodne modele, wśród których dostępne są zarówno lampy wiszące, jak i modele stojące. Niezależnie od wybranej kolekcji, oświetlenie Graypants będzie się wyróżniało w każdej aranżacji. Za marką stoi także, co niemniej ważne, odpowiedzialne stanowisko w kwestiach ekologicznych.

Firma postępuje w myśl zasady zrównoważonego rozwoju. Przy tworzeniu lamp Graypants zatrudniania się natomiast osoby, które mają utrudniony start życiowy. Skutkuje to tym, że wszyscy, począwszy od projektu po realizację, są mocno zaangażowani w tworzenie oświetlenia. Ręczne wykonanie i personalizacja sprawiają, że każda lampa Graypants jest wyjątkowa. Są to modele dla osób, którym nie jest obojętny proces twórczy i które potrafią docenić nowoczesny, ekologiczny design.