Bestseller marki Artemide - lampy Tolomeo

Lampy Artemide Tolomeo to projekt Michele De Lucchi i Giancarlo Fassina, który powstał w 1987 r. Tolomeo to kinkiety, lampy sufitowe, podłogowe i wiszące. Wszystkie łączy najwyższa jakość wykonania, światowy design i funkcjonalność. Dzięki temu oświetlenie Artemide z kolekcji Tolomeo to nie tylko modne, ale także oryginalne lampy.

Lampy Artemide - nowoczesność w połączeniu z elegancją

Za projektami nagradzanymi na największych targach w Europie stoją przede wszystkim projektanci, których doświadczenie procentuje zaufaniem klientów na całym świecie. Artemide to włoska marka specjalizująca się projektowaniu lamp o wyjątkowym charakterze. Pracownia tej marki powstała w 1960 roku i jest obecnie jedną z najbardziej cenionych na całym świecie. Twórcą znakomitej firmy jest Ernesto Gismondi, który pragnął, by projekty jego architektów dotarły możliwie do każdego zakątka świata. Nie myślał jednak, że jego marzenia urzeczywistnią się w tak krótkim czasie. Zaledwie kilka lat wystarczyło, by oświetlenie Artemide dotarło do najbliższych sąsiadów państwa włoskiego. Dziś lampy Artemide są dystrybuowane na każdy kontynent. Z każdym rokiem współpracujących krajów przybywa i dziś jest to ponad 100 nacji, które mogą cieszyć się obecnością tych doskonałych włoskich lamp na swoim rynku. 

Rosnąca popularność lamp Artemide doprowadziła również do tego, że fabryki produkcyjne zostały wybudowane również poza granicami Włoch. Największe studia produkujące lampy jednego z najbardziej cenionych koncernów oświetleniowych znajdują się rzecz jasna we Włoszech, jednak lampy Artemide są tworzone również na Węgrzech, we Francji, a nawet w Kanadzie.

Lampa biurkowa Artemide A005920 Tolomeo Mini

Twórcy lamp Artemide znani na całym świecie

Najwybitniejsze dzieła potrzebują równie wybitnych twórców. Znana na całym świecie marka przyciągnęła do siebie wielkie postaci ze świata designu. Dziś Artemide zrzesza w swoich szeregach niemal tylu projektantów, ile lamp oni sami stworzyli. Do najbardziej znanych architektów należą m.in. Guido Matta, a także japoński specjalista - Naoto Fukasawa. 

Lampy Artemide Tolomeo i nie tylko - zastosowanie

Projekty Artemide są skierowane przede wszystkim do klientów indywidualnych, którzy szukają niecodziennych projektów do swoich pomieszczeń. W kolekcji włoskiej marki nie brakuje jednak także lamp, które z powodzeniem sprawdzą się w różnego rodzaju pomieszczeniach biurowych. Oświetleniem odnajdującym się zarówno w biurach, jak i pomieszczeniach domowych jest oświetlenie Artemide z kolekcji Tolomeo. Są to projekty, które stały się bestsellerem marki rozpoznawalnym na całym świecie.

Artemide Tolomeo Floor

Lampy do każdego pomieszczenia - Artemide Tolomeo

Niniejszy tekst nie powstał bez przyczyny. Lampy Artemide Tolomeo właśnie w 2020 roku świętują swoje 30. urodziny. Twórcą tego niepowtarzalnego dzieła jest Michele De Lucchi, który w jednym z wywiadów stwierdził, że model lamp Artemide Tolomeo 

został stworzony, aby wszędzie jeździć, być wszędzie, pracować wszędzie. Nawet w przyszłości będzie wszędzie, wszędzie pozostanie, wszędzie będzie pracować, na zawsze! 

Słowa te mają swoje pokrycie w rzeczywistości. Faktycznie, lampy Artemide Tolomeo mają swoich zwolenników na całym świecie i nic nie zapowiada, by miało się to zmienić. W czym tkwi wyjątkowość tego modelu lamp? 

Artemide Tolomeo - zalety

Być może jest to uniwersalność i funkcjonalność. Uniwersalnością można nazwać to, że każda lampa Tolomeo może zostać użyta zarówno w chłodnym wystroju biurowym, jak i najbardziej wyszukanych kompozycjach w pomieszczeniach domowych. Funkcjonalnością jest natomiast możliwość łączenia różnych części lamp Artemide Tolomeo w taki sposób, by każdy model mógł być wykorzystany zarówno jako lampa podłogowa, jak i ścienna czy stołowa. Teoretycznie, dokupowanie każdej części osobno może być uciążliwe. W praktyce, nasz sklep zadbał o to, by można było kupić zarówno pojedyncze części, jak i lampy w całości. Jest to udogodnienie, które pozwoli za pomocą jednego kliknięcia uzyskać wymarzoną lampę w swoim domu. 

Artemide w swojej bogatej kolekcji posiada wiele wersji kolorystycznych modelu Tolomeo, a także różne rozmiary, które w pewnym stopniu można modyfikować. Daje to również możliwość późniejszych zmian, a jak dobrze wiemy, nic nie zmienia się tak często, jak trendy wnętrzarskie.